آیا روند اصلاح نزولی بیت کوین به پایان رسیده است؟

داده ها و آمار موجود در نمودارهای مختلف بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نشان می دهند که بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو و آلت کوین ها خیز دوباره ای را نسبت به سطوح حمایتی حساس خود داشته اند که می تواند منجر به از سرگیری یک روند صعودی چشمگیر و قابل توجه شود.

از طرفی نتایج یک تحقیق و نظرسنجی گسترده توسط محققان مرکز تحقیقات کمبریج راجع به کاربران بازار ارزهای دیجیتال یا رمزارزها حاکی از آن هستند که تعداد افراد دارای بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال از شمار ۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در حال حاضر رسیده و این می تواند نشانه مثبتی باشد چون اثبات می کند که روند رشد و توسعه این بازار علی رغم افت و خیزها و چالش های متعدد آن همچنان ادامه داشته است.

از طرف دیگر طیف وسیعی از کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال بر این باورند که اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا یا SEC؛ راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا ETF بیت کوین را تصویب کند، قطعا جذابیت حوزه ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین به شدت افزایش خواهد یافت.
در ادامه نمایی از عملکرد ارزهای دیجیتال یا رمزارزها را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

Untitled -  آیا روند اصلاح نزولی بیت کوین به پایان رسیده است؟
تیم دراپِر” به عنوان سرمایه گذار مشهور میلیاردی جهان و از حامیان متعصب بیت کوین در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری اظهار داشته است که پذیرش و استقبال از بیت کوین قطعا در اقصی نقاط جهان اتفاق خواهد افتاد چون با توجه به مزیت ها و نقاط قوت کاربردی خود دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای است. لازم به ذکر است که تیم دراپر اخیرا نمایی از پورتفوی دارایی های دیجیتال خود را برای علاقمندان منتشر کرد و نشان داد که وی نیز علاوه بر بیت کوین دارای چندین آلت کوین در پورتفوی خود می باشد.

همانطور که گذشت تقریبا تمامی ده رمزارز برتر دنیای کریپتو و ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین توانسته اند جهش قابل توجهی را در مقایسه با سطوح قیمتی اخیر خود نشان دهند ولی سوال اساسی و مهمی که مطرح می شود این است که آیا روند نزولی بیت کوین واقعا خاتمه یافته است یا صعود اخیر را باید به عنوان اوج گیری کاذب(پرش گربه مرده) در نظر گرفت؟

نرخ بیت کوین در مورخ ۲۳ سپتامبر از ۱۰۱۳۷ دلار اوج گرفته و در مورخ ۲۴ سپتامبر به بالاتر از سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه یعنی نرخ ۱۰۷۰۵ دلار رسید. با این همه شواهد حاکی از آن هستند که گاوها در حفظ و نگهداری نرخ بیت کوین در بالاتر از این میانگین متحرک موفق نبوده اند که نشان می دهد خرس ها هنوز دست از تلاش برنداشته و شکست را نپذیرفته اند.

اگر گاوها بتوانند نرخ بیت کوین را تا بالاتر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق دهند احتمالا مجددا با مقاومت سخت بعدی در نرخ ۱۱۱۷۸ دلار مواجه خواهد شد. به طور کلی می توان انتظار داشت که موج کورکشن یا اصلاح با عبور از این مقاومت به پایان برسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید