آیا صندوق ETF بیت کوین وارد بورس آمریکا می شود؟

تعداد قابل توجهی از کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند که اگر گاوها بتوانند قیمت بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – را در بالاتر از مرز مقاومتی ۱۱ هزار دلار که به عنوان یک سطح مقاومتی سرسخت چندین ساله شناخته می شود حفظ کنند؛ احتمالا بیت کوین به بالاترین نرخ خود در سال ۲۰۲۰ اوج خواهد گرفت.

آمارها نشان می دهند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که با حروف اختصاری SEC شناخته می شود اجازه پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی مجاز برای تشکیل صندوق قابل معامله در بورس یا ETF را صادر نکرده است و این می تواند امید بسیاری از تریدرهای بزرگ مبنی بر افزایش قیمت بیت کوین در صورت ورود بیت کوین به صندوق های ETF بورس و اوراق بهادار آمریکا را کم رنگ تر کند.

کارشناسان بر این باورند که اگرچه سرمایه گذاران و تریدرها چشم انداز آینده بیت کوین را بر اساس حضور آن در صندوق ETF ترسیم نمی کنند ولی بدیهی است که قانونگذاران از جمله مدیران ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا SEC در نهایت نگاه مخالف خود به حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال را تغییر خواهند داد. درخبرنامه ویژه بازارکریپتوی خبرگزاری مشهور بلومبرگ(Bloomberg) آمده است که پیش بینی می شود امکان ورود بیت کوین به صندوق ETF بورس آمریکا در صورت موفقیت “جو بایدِن“( نامزد انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا) و انتخاب نهایی وی به عنوان رئیس جمهور به شدت تقویت خواهد شد. عقیده طیف وسیعی از کارشناسان بر این است که تغییر مدیریت می تواند وضوح بیشتر نظارتی و در نتیجه جذب افراد علاقمند بیشتر به دنیای کریپتو و ارزهای دیجیتال را به همراه داشته باشد.

در ادامه نمایی از عملکرد دارایی های دیجیتال در حدود ۲۴ ساعت گذشته را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

sam1 - آیا صندوق ETF بیت کوین وارد بورس آمریکا می شود؟

از طرفی پیش بینی می شود حتی اگر بیت کوین با نیمی از سرعت رشد خود در بازه زمانی سال های ۲۰۱۶ الی ۲۰۲۰ و بازدهی ۱۴۰۰ درصدی در این مدت به پیش رود؛ می توان انتظار داشت که نرخ بیت کوین تا سال ۲۰۲۴ به رقم ۸۰ هزار دلار برسد. به طور کلی روند بازار در بلند مدت کاملا امیدوار کننده است و نمودارها در کوتاه مدت نیز تا حدودی نوید رشد و افزایش نرخ را می دهند. عبور صعودی بیت کوین از الگوی مثلث متقارن در مورخ ۸ اکتبر منجر به جذب تعداد قابل توجهی از خریداران شد و در نتیجه قیمت در مورخ ۱۰ اکتبر حتی به بالاتر از سطح مقاومتی بعدی یعنی قیمت ۱۱۱۷۸ دلار نیز اوج گرفت.

از طرف دیگر میانگین های متحرک تمایل به رویکرد صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز عدد ۶۵ را نشان می دهد و از این رو می توان ادعا کرد که نبض بازار در دست گاوهاست و می توانند موفقیت بیشتری را به دست آورند. اگرخریداران بتوانند قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح مقاومتی بعدی یعنی مرز ۱۱۵۰۰ دلار سوق دهند؛ ایستگاه بعدی روند رو به رشد بیت کوین در مرز ۱۲ هزار دلار و پس از آن نیز در مرز ۱۲۴۶۰ دلار هدف گذاری می شود. از طرف دیگر اگر نرخ رویکرد نزولی به خود بگیرد و تا پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی قیمت ۱۰۸۵۳ دلار سقوط کند؛ می توان ادعا کرد که روند صعودی فعلی نوعی تله گاوی بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید