اجرای قوانین سختگیرانه در مورد استیبل کوین ها در ژاپن

دولت ژاپن در نظر دارد تا زنجیره استیبل کوین ها  را تحت مقررات دقیقی قرار دهد زیرا برخی مقامات آنرا تهدیدی برای ثبات مالی کشور می دانند. در همان زمان ، بانک ژاپن قصد دارد یک ین دیجیتال صادر کند که به نظر آن گزینه امن تری برای ارزهای مجازی خصوصی است.
گام بعدی ژاپن به سمت کریپتو
به گزارش رویترز ، سه مقام ژاپنی فاش کردند که این کشور به دنبال افزایش تلاش های خود برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتالی است.طبق گزارش ، برخی از ناظران محلی معتقدند که استیبلکوین هاشکلی از ارزهای دیجیتالی شده هستند که به یک ارز فیات وابسته است – که این می تواند به اکوسیستم مالی ژاپن آسیب برساند. یکی از مسئولان اظهار داشت:
با توجه به تحولات جهانی که در مورد ارزهای دیجیتال به سرعت در حال حرکت است ژاپن دیگر نمی تواند همه چیز را بدون نظارت رها کند
شایان ذکر است که هفته گذشته آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) بخشی را برای نظارت بر تنظیم ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. بعلاوه ، وزارت دارایی پیش بینی می کند که پرسنل بیشتر نیاز دارد و احتمال افزایش پرسنل وجود دارد.
این مقررات دقیق ممکن است به نفع بانک مرکزی ژاپن باشد. این موسسه در حال حاضر آزمایش صدور CBDC خود را آغاز کرده و آن را گزینه بهتر و مطمئن تری برای دارایی های رمزنگاری خصوصی می داند. این یک برنامه آزمایشی را برای تعیین امکان فنی چنین محصولی راه اندازی کرد.
این عملیات شامل دو مرحله است زیرا مرحله اول در حال حاضر آماده است و باید تا مارس ۲۰۲۲ به پایان برسد ، Shinichi Uchida –  مدیر اجرایی بانک ژاپن – اظهار داشت که بعد از آن زمان:
ما معتقدیم که شروع آزمایشات در این مرحله یک اقدام ضروری است.
چین در مورد Stablecoins “کاملاً نگران” است
 اخیراً ، بانک مردم چین ابراز نگرانی کرده است که ارزهای دیجیتال و به طور خاص سکه های ثابت ، می توانند بر سیستم مالی جهانی تأثیر منفی بگذارند.
معاون فرماندار این موسسه – فن ییفی – در ادامه دارایی ها را به عنوان “ابزار حدس و گمان” توصیف کرد که توانایی به خطر انداختن امنیت مالی و اجتماعی جهانی را دارند:
اخیراً ، بانک مرکزی جمهوری خلق چین ابراز نگرانی کرده است که ارزهای دیجیتال ، و به طور خاص استیبل کوین ها ، می توانند بر سیستم مالی جهانی تأثیر منفی بگذارند. معاون فرماندار این موسسه فن ییفی (Fan Yifei ) در ادامه ارزهای دیجیتالی  را به عنوان “ابزار حدس و گمان” توصیف کرد که توانایی به خطر انداختن امنیت مالی و اجتماعی جهانی را دارند:
برخی از سازمان های تجاری که با استیبل کوین ها تجارت می کنند ، به ویژه استیبل کوین های جهانی ممکن است خطرات و چالش هایی را برای سیستم پولی بین المللی و سیستم پرداخت و تسویه حساب و غیره به همراه داشته باشد.
صرف نظر از موارد فوق ، PBoC همچنان در حال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است. برخلاف ماهیت غیرمتمرکز دارایی های دیجیتالی خصوصی ، یوان دیجیتال به طور کامل توسط مقامات چینی کنترل و توزیع می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید