اختصاص بیش از ۱۲ میلیون دلار سهام از طرف شرکت تجهیزات ماین به کارکنان

منابع خبری گزارش می دهند که یکی از سازندگان دستگاه های ماین یا استخراج بیت کوین با عنوان کانان(Canaan) در نظر دارد با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا وارد تعامل و مذاکره شود تا بتواند تعدادی سهام به ارزش ۱۲/۴ میلیون دلار را برای مجموعه کارکنان خود صادر کند.

این شرکت در نظر دارد در پاسخ به همه تلاش ها و زحمات کارکنان خود، مبلغ ۱۲/۴ میلیون دلار را در قالب سهام از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا به پرسنل اختصاص دهد و واگذار کند.

شواهد نشان می دهند بر اساس فرمی که در مورخ ۲۷ می از طرف شرکت کانان به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال شده است، قرار بر این است که این شرکت سهام های عادی کلاس A به ارزش ۱۲/۴ میلیون دلار را به این امر اختصاص دهد و ارزش تقریبی هر سهام نیز برابر با ۰/۲۴ دلار خواهد بود.

منبع خبری و تحلیلی کوین تلگراف چندی پیش در اواخر نوامبر ۲۰۱۹ گزارش داده بود که شرکت کانان موفق به جذب سرمایه ۹۰ میلیون دلار از طریق فروش ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ سهام درطی عرضه اولیه عمومی شده است به طوری که ارزش هر یک از این سهام نیز برابر با ۹ دلار بوده است.

از طرفی داده های دریافتی از Google Finance درباره سهام این شرکت نشان می دهند که ارزش هر یک از این سهام های شرکت از زمان انجام عرضه اولیه عمومی(IPO) تاکنون تا ۷۶درصد افت داشته و ارزش هر یک از این سهام در زمان نگارش این خبر برابر با ۲/۱۶ دلار می باشد.

شرکت کانان در جالش با اتهام به ارائه اطلاعات نادرست به سرمایه گذار

گزارش های ایتدایی ماه مارس نشان می دهند که شرکت کانان اقدام به ارائه غلط و نادرست درباره درآمد بالقوه خود کرده است تا بتواند طیف گسترده و وسیع تری از سرمایه گذاران را به سمت عرضه اولیه عمومی(IPO) جذب کند.

واقعیت این است که اندکی پس انجام عرضه اولیه عمومی این شرکت، سازمان حقوقی حمایت از حقوق سرمایه گذاران به نام Rosen Law Firm اقدام به طرح دعوی و ارائه شکایت عمومی بر علیه این شرکت کرده است. شرکت کانان در این رابطه متهم به ارائه اطلاعات دروغین و گمراه کننده است که منجر به آسیب و ضرر و زیان به سرمایه گذار شده است.

آمارها نشان می دهند که شرکت کانان در حدود یک ماه قبل از انجام IPO یا عرضه اولیه عمومی اعلام کرده است که همکاری استراتژیک خود را با شرکت بزرگ گراندشورز(Grandshores) به عنوان یک شرکت فعال در زمینه تبادلات مالی آغاز کرده است. ظاهرا قرار بر این بوده است که شرکت گراندشورز که در کشور هنگ کنگ مستقر است اقدام به خرید تجهیزات ماینینگ یا استخراج از شرکت کانان به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار کند.

این خرید و سفارش بزرگ از ناحیه شرکت گرندشورز(Grandshores) باعث شد درآمد سالانه شرکت کانان در حدود ۱۷۷ میلیون دلار در نظر گرفته شود و بدین ترتیب موج عظیمی از سرمایه گذاران از مناطق مختلف دنیا برای سرمایه گذاری و شرکت در عرضه اولیه عمومی یا IPO اقدام کردند. مارکت کپ یا ارزش سهام این شرکت در حال حاضر فقط ۵۰ میلیون و دارایی نقدی آن نیز ۱۶ میلیون دلار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید