افزایش شدید علاقه به سرمایه گذاری در بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۹

گزارش اخیر منبع خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از آن است که شرکت بزرگ سرمایه گذاری Grayscale که در زمینه فناوری بلاکچین و بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال فعالیت دارد اخیرا نظرسنجی گسترده ای را درباره علاقه و تمایل مردم به بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو انجام داده است. نتایج این تحقیق و نظرسنجی نشان می دهد که موج علاقمندی مردم سراسر جهان به معاملات دارایی های دیجیتال به خصوص رمزارز بزرگ بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافته است.

قابل توجه است که بخش اعظمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی ملیت آمریکایی داشته اند و در بازه زمانی ژوئن تا جولای سال جاری به سوالات این پرونده تحقیقاتی پاسخ داده اند. جالب توجه است که درصد عمده ای از شرکت کنندگان اظهار داشته اند که به شدت علاقمند خرید بیت کوین هستند.

به عبارت دیگر ۵۵ درصد از شرکت کنندگان تمایل خود به خرید و سرمایه گذاری در بازار بیت کوین را نشان داده اند و این در حالی است که فقط ۳۶ درصد از افراد شرکت کننده در نظر سنجی مشابه در سال ۲۰۱۹ میل به ورود به بازار بیت کوین را داشته اند و همانطور که مشهود است تعداد علاقمندان به بازار کریپتو به خصوص بیت کوین جهش قابل توجهی داشته است.

از طرفی شرکت های تحقیقاتی دیگری نیز در فرآیند برگزاری این نظرسنجی همکاری و مشارکت داشته اند و همانطور که گذشت بخش اعظمی از پاسخ دهندگان به سوالات از کشور ایالات متحده آمریکا بوده اند. بازه سنی افراد شرکت کننده در این تحقیق مابین ۲۵ الی ۶۴ سال بوده اند که میزان درآمد آن ها دست کم معادل ۵۰ هزار دلار و متوسط رقمی که میل داشته اند با آن وارد حوزه سرمایه گذاری شوند برابر با ۱۰ هزار دلار بوده است.

شرکت سرمایه گذاری Grayscale در سال ۲۰۱۹ نیز با گروهی مشابه که از نظر بازه سنی و سطح اقتصادی تفاوت چندانی با مخاطبان امسال نداشتند وارد فرآیند نظرسنجی شده بود.

نکته قابل توجهی که در گزارش این شرکت در سال جاری آمده این است که ۸۵ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی که سابقه سرمایه گذاری در بازار بیت کوین را داشته اند در بازه زمانی یک سال گذشته تصمیم به سرمایه گذاری گرفته اند و این نشان می دهد که بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال توانسته است توجه و تمرکز طیف وسیعی از مردم را به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری مدرن به خود جلب کند.

به طور کلی میزان محبوبیت بیت کوین در آمریکا در مقایسه با سال گذشته به شدت افزایش یافته است. در بخش دیگری از این گزارش آمده است :

“امسال ۶۲ درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که با بیت کوین آشنا هستند در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۹ معادل ۵۳ درصد بوده است. از طرفی بیشتر از نصف افراد نیز پیش بینی کردند که حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال تا پایان دهه جاری به عنوان یکی از بهترین پتانسیل ها برای سرمایه گذاری تبدیل خواهد شد.”

به علاوه در این گزارش به ارتباط رشد بیت کوین و شیوع بیماری کرونا نیز اشاره شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید