افزایش قابل توجه سرمایه گذاری شرکت ها در بیت کوین

داده ها و نمودارهای موجود در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که گاوها موفق شده اند نرخ بیت کوین را به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو از مرز مقاومتی ۱۱۵۰۰ دلار عبور دهند و زمینه را برای رالی پرقدرت تا مرز ۱۱۷۱۹ دلار در مورخ ۱۲ اکتبر فراهم کنند ولی از طرف دیگر نتوانسته اند در حفظ و نگهداری این موفقیت عملکرد درخشان و قابل توجهی داشته باشند و این نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از تریدرها به خصوص تریدرهایی که چشم انداز کوتاه مدت دارند پس از صعود چشمگیر اخیر بیت کوین تصمیم به فروش دارایی های بیت کوین خود گرفته اند تا احیانا سود به دست آمده را با نزول دوباره قیمت از دست ندهند.

در ادامه نموداری از عملکرد روزانه بیت کوین را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.
m1 -  افزایش قابل توجه سرمایه گذاری شرکت ها در بیت کوینشواهد نشان می دهند که روند کورکشن یا اصلاح بیت کوین آغاز شده و طی دو روز اخیر ادامه داشته است ولی در مقابل باید توجه داشت که گاوها نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند قیمت بیت کوین را در سطح بالاتر از ۱۱۱۷۸ دلار حفظ کنند و ظاهرا در این راستا موفق بوده اند.

از طرفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نرخ ۱۰۹۹۹ دلار قرار دارد و همچنین شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز عدد ۶۰ را نشان می دهد که نشان می دهد نبض بازار در دست گاوهاست و عملکرد بهتری در مقایسه با خرس های بازار بیت کوین دارند. کارشناسان معتقدند اگر گاوها بتوانند نرخ بیت کوین را به بالاتر از مرز ۱۱۵۶۰ دلار سوق دهند؛ می توانند در ادامه با قدرت بیشتری در بازار گاوی قدم بردارند و به عبارتی روند پرشتاب صعودی بیت کوین مجددا آغاز خواهد شد.

در حال حاضر نخستین مقصد گاوها در مسیر صعودی در نرخ ۱۲۰۴۸ دلار هدف گذاری می شود و پس از آن نیز به دنبال دسترسی به مرز ۱۲۴۶۰ دلار خواهند بود. از طرف دیگر اگر نرخ از سطوح فعلی خود به سمت مرزهای قیمتی پایین تر و همچنین پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند؛ رویکرد گاوی بالا ابطال شده و نشان خواهد داد که بازار گاوی به شدت تضعیف شده است.

در ادامه نمایی از عملکرد دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین و سایر رمزارزها را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.
m2 -  افزایش قابل توجه سرمایه گذاری شرکت ها در بیت کویننکته قابل توجه دیگر این است که اخیرا ۱۳ شرکت مشهور در سطح بین المللی مبالغ هنگفتی را به سرمایه گذاری در بیت کوین اختصاص داده اند به طوری که فقط از ابتدای امسال تاکنون رقم ۶/۸ میلیارد دلار از طریق این شرکت ها به این رمزارز بزرگ تعلق گرفته است.
اگر چه رقم سرمایه گذاری سازمانی فقط در حدود ۳/۲ درصد از مجموع مارکت کپ یا ارزش بازار بیت کوین را تشکیل می دهد ولی شواهد نشان می دهند که این میزان به شدت در حال افزایش است و اگر این روند ادامه پیدا کند می توان ادعا کرد که نرخ بیت کوین نیز افزایش قابل توجهی را به نمایش خواهد گذاشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید