افزایش چشمگیر آمار خرید بیت کوین و احتمال جهش نرخ

داده ها و نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که طیف وسیعی از تریدرها در حال خرید و انباشت بیت کوین در حساب های کاربری خود هستند و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران صنعت کریپتو بر این باورند که بازارگاوی بیت کوین در صورت موفقیت گاوها در عبور نرخ این رمزارز بزرگ از مرز ۱۱۶۰۰ دلار با قدرت و شتاب بیشتری به حرکت خود ادامه خواهد داد به طوری که به احتمال زیاد تا مرز مقاومتی ۱۲ هزار دلار به سرعت اوج خواهد گرفت.

LMAX Digital به عنوان یکی از پلتفرم ها یا صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال شناخته می شود که عمده خدمات آن ویژه مشتریان و کاربران سازمانی می باشد و افراد حقیقی فعالیت چندانی در آن ندارند. جالب توجه است که داده های دریافتی از این پلتفرم نشان می دهند که میزان ذخیره بیت کوین در این صرافی در مقایسه با سایر صرافی های عادی سبقت گرفته است و این نشان می دهد که طیف وسیعی از سرمایه گذاران سازمانی رویکرد خرید دارند چون انتظار دارند قیمت بیت کوین در آینده اوج چشمگیر و قابل توجهی خواهد داشت.

از طرف دیگر معیار دیگری که سهم بسزایی در تصمیم گیری تریدرها و انتخاب استراتژی آن ها دارد عبارت است از میزان نوسان. آمارها نشان می دهند که میزان نوسان و تلاطم ضمنی بیت کوین در بازه زمانی شانزده ماه گذشته به کمترین میزان خود رسیده و این نشان می دهد که تریدرها و سرمایه گذاران هیچگونه انتظاری مبنی بر سقوط نرخ بیت کوین در آینده نزدیک ندارند.

اگرچه تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران سازمانی عزم خود را برای خرید جزم کرده و موقعیت خرید به خود گرفته اند ولی به تریدرهای خرد توصیه می شود قبل از آغاز هرگونه معامله در مقیاس بزرگ؛ رفتار قیمتی بیت کوین را با دقت مد نظر داشته باشند و فقط در صورت آغاز پر قدرت و پر شتاب روند صعودی اقدام به معامله کنند.

نرخ بیت کوین در طی چند روز گذشته در سطح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی قیمت ۱۱۱۳۷ دلار قرار گرفته است. در ادامه نموداری از عملکرد روزانه بیت کوین را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

Untitled 1 - افزایش چشمگیر آمار خرید بیت کوین و احتمال جهش نرخاگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از خط روند نزولی سوق دهند، قیمت بیت کوین احتمالا در گام اول تا مرز ۱۱۷۱۹ دلار اوج می گیرد و این مرز حساس مقاومتی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. در صورتی که گاوها بتوانند در عبور از این سطح مقاومتی نیز موفق عمل کنند؛ مقصد بعدی آن ها در مرز ۱۲ هزار دلار و پس از آن نیز در مرز ۱۲۴۶۰ دلار هدف گذاری می شود.

از طرفی میانگین های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت نیز رویکرد صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز در عدد ۶۱ را نشان می دهد و بنابراین کاملا مشهود است که گاوها نبض و کنترل بازار را در دست گرفته اند. در مقابل اگر نرخ به کمتر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند باید انتظار داشت که احتمالا قیمت تا سطح حمایتی آتی یعنی مرز ۱۰۵۰۰ نیز افت داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید