افزایش چهاربرابری ارزش بازار تتر در سال ۲۰۲۰

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که مجموع مارکت کپ یا ارزش بازار رمزارز یا ارز دیجیتال استیبل تتر یا USDT که ارزش هر واحد آن دقیقا معادل یک دلار آمریکاست اخیرا از مرز ۱۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

رشد و جهش کاملا چشمگیر و قابل توجه ارزش توکن های دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز منجر به تولید حجم بسیار زیادی از رمزارز تتر شد به طوری فقط در ماه گذشته معادل سه میلیارد دلار از این رمزارز پرطرفدار به بازار عرضه شد و در نتیجه ارزش بازار آن را از مرز ۱۵ میلیارد دلار رد کرد.

قابل توجه است که در ابتدای سال فقط معادل ۴ میلیارد دلار رمزارز تتر در دنیای کریپتو و ارزهای دیجیتال در گردش بود ولی این میزان در حال حاضر از مرز ۱۵ میلیارد دلار نیز فراتر رفته است.

کارشناسان بر این عقیده اند که بخش دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز را باید به عنوان نیروی محرکه جهش میزان عرضه تتر در نظر گرفت چون استخرهای نقدینگی بیشتر و بیشتری بر پایه رمزارزهای استیبل یا ثابت همچون تتر استوار هستند.

از طرفی بسیاری از منابع خبری در ماه گذشته گزارش دادند که مبالغ انتقالی توسط رمزارز تتر در بازه زمانی روزانه از حجم معاملات انجام شده در شبکه پی پال نیز سبقت گرفته است و میزان تقاضا برای استفاده از تتر یا USDT همچنان رو به افزایش است.

مدیران این رمزارز اخیرا اطلاعیه جدیدی منتشر کرده اند که به شرح زیر می باشد:

مارکت کپ یا ارزش بازار رمزارز تتر فقط در مدت یک ماه تا بیش از ۳ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرد و این نشان می دهد که این رمزارز توانسته است جایگاه خود را به عنوان استیبل ترین و مطمئن ترین ارز دیجیتال همراه با بالاترین نقدینگی حفظ کند.

از طرف دیگر آمار میزان تتر که در شبکه های بلاکچین مختلف موجود هستند نشان می دهند که معادل ۱۰ میلیارد دلار از این رمزارز که دو سوم کل میزان عرضه را تشکیل می دهد در شبکه اتریوم قرار گرفته است. از طرف دیگر معادل ۴.۲ میلیارد دلار نیز در شبکه ترون(Tron) و معادل ۱.۳ میلیارد دلار نیز در شبکه Omni در حال گردش هستند.

از طرفی سوال مهمی که ذهن بسیاری از فعالان صنعت کریپتو و ارزهای دیجیتال را در این باره به خود مشغول کرده این است که آیا رقم ۱۵ میلیارد دلار واقعی برای پشتیبانی از این میزان عرضه تتر وجود دارد یا خیر؟

برنامه ریزی های لازم برای انتقال بخشی از رمزارز تتر از شبکه اتریوم به سایر شبکه ها نیز انجام شده است چون هزینه gas یا سوخت در شبکه اتریوم به شدت افزایش یافته است. از جمله اقداماتی که در این راستا انجام شده است می توان به در دسترس قرار گرفتن تتر در لایه دوم شبکه OMG و همچنین قرارگرفتن آن در شبکه پرسرعت بلاکچین سولانا(Solana) اشاره کرد.

به طور کلی شکی نیست که رمزارز تتر یا USDT توانسته است بالاترین میزان استقبال در میان تمامی رمزارزهای ثابت یا استیبل را به خود اختصاص دهد و امروزه به عنوان یک دارایی دیجیتال کاملا مطمئن و قابل اتکا در تعاملات مالی و اعتباری سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید