افزایش ۵۰۰ درصدی ارزش معاملات بیت کوین از ماه جولای تاکنون

متوسط ارزش معاملات بیت کوین در حال حاضر به بیش از ۱۵۰ هزار دلار رسیده است. گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که میانگین ارزش معاملات بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – از ماه جولای سال جاری تاکنون افزایش بسیار چشمگیر و قابل توجهی داشته است.

قابل توجه است که تقریبا چهار ماه قبل، متوسط ارزش هر یک از معاملات بیت کوین در حدود ۲۵ هزار دلار بود و این در حالی است که گزارش ها نشان می دهند این میانگین در مورخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۵۱ هزار دلار به ازای هر تراکنش رسیده است که جهش بیش از ۵۰۰ درصدی را در بازه زمانی چهار ماه گذشته نشان می دهد.

در ادامه نموداری از متوسط ارزش معاملات بیت کوین را برگرفته از وب سایت BitInfoCharts مشاهده می کنید.
1 5 - افزایش 500 درصدی ارزش معاملات بیت کوین از ماه جولای تاکنون
داده ها و آمارهای موجود نشان می دهند که بخش قابل توجهی از این جهش در بازه زمانی ۴۸ ساعت گذشته رخ داده است به طوری که از متوسط ۱۰۵ هزار دلار با تقریبا ۵۰ هزار دلار افزایش به میانگین ۱۵۱هزار رسیده است.از طرفی آمارها نشان می دهند که میزان تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال به درصدی رسیده که از سال ۲۰۱۷ تاکنون بی سابقه بوده است و جهش اخیر در متوسط ارزش معاملات بیت کوین نیز اندکی پس از رکورد جدید میزان تسلط بیت کوین رخ داده است.

همانطور که گذشت ارزش متوسط ارزش معاملات بیت کوین هم اکنون در حدود ۱۵۱ هزار دلار است و این میزان در رابطه با اتریوم برابر است با ۷۹۳ دلار. بنابراین بیت کوین از این نظر توانسته است در حدود ۱۹۰ برابر از اتریوم سبقت بگیرد و این نشان می دهد که سرمایه گذاران حقوقی یا سازمانی مشارکت بسیار قابل توجهی در زمینه سرمایه گذاری در بازار بیت کوین داشته اند.

با این همه در ماه آگوست و با رونق چشمگیر بازار دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز شاهد افزایش ۳۰ درصدی در تعداد معاملات انجام شده با رمزارز اتریوم بودیم به طوری که مجموع ارزش معاملات اتریوم در نهایت در مورخ ۱۰ آگوست به بالاترین میزان در دو سال گذشته یعنی رقم۱/۲۹ میلیون دلار رسید. این درحالی است که میانگین ارزش معاملاتی بیت کوین در بازه زمانی مشابه در حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار دلار در نوسان بوده است. این نشان می دهد اکوسیستم اتریوم در مقایسه با بیت کوین برای کاربران تازه وارد در اولویت بوده است.

از طرفی تعداد آدرس های فعال در شبکه بیت کوین نیز تغییر محسوسی نداشته است به طوری که در طی چهار ماه گذشته مابین ۶۵۰ الی ۹۷۰ هزار آدرس در نوسان بوده است.
در ادامه نموداری از تعداد تراکنش های بیت کوین را برگرفته از وب سایت BitInfoCharts مشاهده می کنید.
251 - افزایش 500 درصدی ارزش معاملات بیت کوین از ماه جولای تاکنون
از طرف دیگر بر اساس آمارهای مرتبط با میزان انباشت و ذخیره بیت کوین کاملا مشهود است که سرمایه گذاران نهادی و سازمانی توجه و علاقه زیادی به سرمایه گذاری در بیت کوین پیدا کرده اند به طوری که برخی از شرکت های بزرگ و مشهور سرمایه گذاری اعم از Grayscale و Microstrategy میزان ذخیره بیت کوین خود را در چند ماه اخیر به شدت افزایش داده اند.

بر اساس داده های موجود تا پایان ماه سپتامبر؛ شرکت Grayscale تا پایان ماه سپتامبر تعداد ۴۴۹/۹۰۰ بیت کوین یا به عبارتی ۲/۴ درصد از مجموع بیت کوین های موجود را تحت اختیار خود گرفته و شرکت Microstrategy نیز صاحب ۳۸۲۵۰ بیت کوین شده است.

شرکت سرمایه گذاری اسکوئر نیز دو هفته بعد از آن اقدام به خرید ۴۷۰۹ بیت کوین معادل ۵۰ میلیون دلار کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید