اولین قرارداد فیوچرز بیت کوین اروپا در Eurex راه اندازی شد

در حالی که ایالات متحده در مورد تصویب ETF هیچ حرکتی انجام نداده است ،اروپا در حال پیشروی با اولین قرارداد فیوچرز بیت کوین است که توسط گروه ETC راه اندازی شده است .

بر اساس اعلامیه ی اوراکس بزرگترین صرافی فرعی اروپا -اولین قرارداد فیوچرز بیت کوین ETN (اسکناس قابل معامله در بورس) را در ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۱ لیست می کند ،گروه ETC که پیشروی ارایه اوراق بهادار دیجیتالی با پشتوانه ارزهای دیجیتالی است ، فهرست بندی می کند.

بنابراین ، سرمایه گذاران را قادر می سازد تا به قراردادهای آتی بر اساس بیت کوین فیزیکی BTCetc (BTCE) گروه ETC دسترسی پیدا کنند ، اولین محصول قابل مبادله در جهان فشار برای گزینه آتی بیت کوین پس از افزایش تقاضای نهادی در اروپا انجام می شود:

” با توجه به افزایش تقاضای نهادی برای مواجهه ایمن با بیت کوین ، ما خوشحالیم که لیست این قراردادهای آتی بیت کوین ETN را در زیرساخت های معاملاتی و تسویه حساب مقرر در Eurex آغاز می کنیم.

راندولف روث ، عضو هیئت مدیره Eurex ، گفت: این حرکت به تعداد بیشتری از شرکت کنندگان در بازار امکان داد و ستد و محافظت از بیت کوین را می دهد ، زیرا این فیوچرز جدید مانند سایر قراردادهای مشتقات از نظر تسویه مرکزی ، تخصیص و مدیریت ریسک با آنها برخورد می شود.

گروه ETC ، که در ژوئن ۲۰۲۰ راه اندازی شد ، اکنون یکی از بزرگترین ETP های رمزنگاری معامله شده در جهان است که چندین شرکت در آن فعالیت می کنند. به گفته این شرکت ، قرارداد آتی در BTCE معامله و تحویل فیزیکی خواهد شد ، که ۱۰۰٪ توسط بیتکوین  پشتیبانی می شود.

اروپا جلوتر از آمریکا

فضای ارزهای دیجیتالی و محیط نظارتی بر آنها در ایالات متحده  مطلوب نبوده و در حال حاضر با لایحه زیرساخت های جدید که چند هفته پیش ارائه شد. نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال حاضر برای تصویب یک برنامه واحد BTC ETF  هیچ حرکتی انجام نداده است و راکد هستند.

در این راستا ، اروپا پس از افزایش چشمگیر تقاضای سازمانی برای محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتالی در مقایسه با ایالات متحده ، محیطی دوستانه برای محصولات رمزنگاری شده است.

علی رغم بدبینی سرمایه گذاران در ایالات متحده ، مایکل سوننچاین ، مدیر عامل Grayscale گفت که ETF رمزنگاری شده در کشور بیشتر مربوط به “چه زمانی است ، نه اگر” و اصلاح قیمت ماه گذشته به دارندگان بلند مدت اجازه داد تا بیت کوین بیشتری جمع آوری کنند.

چندین قانون اروپایی اکنون بیش از هر زمان دیگری از ارزهای دیجیتالی حمایت می کنند.  صندوق های نهادی مستقر در آلمان قادر خواهند بود تا ۲۰ درصد از پرتفوی خود را به ارز های دیجیتالی اختصاص دهند. این طرح پس از آن مطرح شد که سازمان های مختلف محلی خواستار قرار گرفتن در معرض محصولات مرتبط با رمزنگاری شده بودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید