اکسچنج غیر متمرکز کلیبر نتورک ( Kyber Network)

سر خط خبرها

اکسچنج غیرمتمرکز کایبر نتورک (Kyber Network) اعلام کرده است که سرویس خود به (Kyber 3.0) ارتقا داده است.

این نسخه، نوآوری در دیفای (DeFi) به نام داینامیک مارکت میکر (Dynamic Market Maker) (DMM)) معرفی می کند.

به روزرسانی کایبر (Kyber 3.0) در دو مرحله کاتانا (Katana) و کایزن (Kaizen) رخ خواهد داد که تا اواخر فصل سوم ۲۰۲۱ کامل می شود.

اکسچنج غیرمتمرکز کایبر نتورک (Kyber Network) از بروزرسانی (Kyber 3.0) خود خبر داده است که یک سازنده بازار پویا (Dynamic Market Maker) را معرفی می کند.

کایبر نتورک (Kyber Network) و (Dynamic Market Maker)

در اعلامیه خود، شبکه کایبر (Kyber Network) این بروزرسانی را مهمترین تغییر در کایبر(Kyber) از زمان آغاز به کار خود می داند.
(Kyber 3.0) نوآوری جدیدی را به نام دیفای (DeFi) معرفی می کند که به عنوان (Dynamic Market Maker (DMM)) شناخته می شود.

این تیم ادعا می کند که با این کار، مشکلاتی که پلتفرم های غیرمتمرکز محبوب در حال حاضر با آن روبرو هستند، مانند بهره وری پایین سرمایه و افت زیاد، از بین می روند.این تیم می گوید با ارتقاء جدید موضع خود را از یک پروتکل واحد به یک قطب پروتکل های نقدینگی تغییر خواهد داد.

مدیر عامل و بنیانگذار شبکه کایبر(Kyber) ، لوی لو(Loi luu) در گزارشی اظهار داشت: به لطف (DMM) ، کایبر(Kyber) به مرکزی برای نوآوری و رشد نقدینگی تبدیل خواهد شد.

بهبود بر AMMs

شبکه کایبر(Kyber Network) همچنین توصیف میکند که (DMM) به عنوان یک پیشرفت نسبت به (AMMs) می باشد.
به دلیل ماهیت ایستایی AMM های معروف، اکثر ارائه دهندگان نقدینگی کنترل چندانی روی سیستم قیمت گذاری ارائه شده به تریدرها را ندارند.

در مقابل، Kyber’s DMM از نظر سرمایه بسیار کارآمد است، زیرا امکان تنظیم دقیق و پویا پارامترهای ترید برای استخرهای نقدینگی را فراهم می کند. به عنوان مثال ، اپراتورهای استخر نقدینگی با استفاده از DMM می توانند منحنی قیمت گذاری خود را از قبل براساس جفت رمز ارزای خاص تنظیم کنند. DMM به طور خودکار هزینه تأمین کنندگان نقدینگی را بر اساس شرایط بازار تنظیم خواهد کرد.

این اتفاق از ضرر ناگهانی که در هنگام نوسانات قیمت در (AMM) ها مانند یونی سواپ (Uniswap) اتفاق می افتد جلوگیری می کند.هرکسی می تواند با واریز توکن در استخرهای مختلف به نقدینگی کمک کند و هر (dApp) یا کاربر نهایی می تواند این نقدینگی را تأمین کند.

مهاجرت توکن (KNC)

شبکه کایبر(Kyber Network) همچنین از پیشنهادی درباره (KyberDAO) و انتقال توکن پروژه (KNC) خبر داده است.اگر این پیشنهاد موفقیت آمیز باشد توکن به قرارداد جدیدی جهت پشتیبانی از معماری (Kyber 3.0) منتقل خواهد شد.این اتفاق کاربردهای توکن را ایجاد می کند و به قدرت حاکمیت توکن اضافه می شود. این پیشنهاد در آینده توسط دارندگان توکن (KNC) به رای گذاشته خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید