ایران به بانک ها و صرافی های ارزدیجیتال اجازه استفاده از ارزهایدیجیتال را برای پرداخت واردات می دهد 

 

استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه واردات

Financial Tribune روز شنبه گزارش داد ، بانک مرکزی ایران (CBI) اعلام کرده است که بانک ها و مبادله کنندگان ارز مجاز می توانند از ارز رمزنگاری شده استخراج شده توسط استخراج کنندگان مجاز رمزنگاری در ایران برای پرداخت واردات استفاده کنند. در همین حال ، لایحه ای در حال تهیه است تا وضوح نظارتی را در رابطه با فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ارائه دهد.این نشریه شرح داد:بانک مرکزی می گوید دفاتر دارای مجوز و صرافی ها در مورد چارچوب پرداخت ارزدیجیتال مطلع شده اند.در اکتبر سال گذشته ، دولت ایران مقرراتی را برای ارزهای دیجیتال تنظیم کرد، این قانون بانک مرکزی را قادر کرد بتواند با بیتکوین واردات انجام دهد. استخراج کننده گان مجاز بیتکوین باید سکه های خود را مستقیما به بانک مرکزی بفروشند. این اقدام توسط CBI و وزارت نیرو پیشنهاد شده است.

ایران بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال صادر کرده است ، از جمله یک مورد برای غول استخراج بیت کوین ترکیه به نام Iminer. نیروگاه های برق در ایران مجاز به استخراج ارز دیجیتال هستند و به استخراج کنندگان بیت کوین دسترسی انحصاری به برق تولید شده از سه واحد دیگر داده شده است. در ژانویه ، ایران ۱۶۲۰ مزرعه غیرقانونی استخراج ارزدیجتال را تعطیل کرد.

در همین حال ، محمدرضا پورابراهیمی ، رئیس کمیسیون اقتصادی ، گفت که این کمیسیون بررسی جامعی از فعالیت های رمزارزها در ایران انجام داده و نتایج خود را در هفته آینده ارائه می دهد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم ، وی گفت:

“ما لایحه ای را برنامه ریزی می کنیم که در آن سازوکاری جدید برای فعالیتهای مربوط به ارزهای رمزپایه تنظیم شده باش.”

این لایحه تعهدات دستگاههای اجرایی ، یعنی بانک مرکزی ایران و ICT ، وزارتخانه ها ، صنایع ، انرژی و اقتصاد را تعریف خواهد کرد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید