ایست روند بیت کوین به کجا ختم می شود؟ سقوط یا صعود؟

داده ها و آمار موجود در نمودارهای مختلف بازار کریپتو نشان می دهند که بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای ارزهای دیجیتال و آلت کوین ها احتمالا در ادامه با چندین مانع سخت روبرو شوند چون در آستانه رویارویی با سطوح سخت مقاومتی پیش روی خود قرار گرفته اند ولی شواهد حاکی از آن هستند که سیر کلی بازار همچنان رو به صعود است.

گاوهای بازار بیت کوین موفق شدند نرخ این رمزارز بزرگ را در مورخ ۲۷ جولای به بالاتر از مرز حساس ۱۰ هزار دلار سوق دهند و تاکنون نیز در بالاتر از این سطح باقی مانده است. داده ها نشان می دهند که ماندگاری بیت کوین در طی ۶۳ روز متوالی در بالاتر از سطح قیمتی ۱۰ هزار دلار به عنوان یک رکورد جدید محسوب می شود.

نکته قابل توجه دیگر این است که مرز ۱۰ هزار دلار که پیشتر به عنوان یک سطح سخت مقاومتی شناخته میشد اخیرا تغییر ماهیت داده و در حال حاضر از دیدگاه کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو به عنوان سطح حمایتی شناخته می شود. طیف وسیعی از گاوهای بیت کوین در محدوده ۱۰ هزار دلار و کمتر از آن اقدام به خرید dip کرده اند و به نظر می رسد این سطح روانشناختی هم اکنون در حال آماده سازی زمینه برای آغاز گام بعدی صعود بیت کوین می باشد.

در ادامه نمایی از عملکرد ارزهای دیجیتال در بازار رمزارزها را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

Untitled 2 -  ایست روند بیت کوین به کجا ختم می شود؟ سقوط یا صعود؟در حال حاضر به نظر می رسد موج بی ثباتی به وجود آمده برای ارزهای فیات در پی شیوع ویروس کرونا و اقدامات مختلف پولی و مالی دولت ها در این راستا باعث افزایش جذابیت حوزه رمزارزها یا ارزهای دیجیتال در نگاه مخاطبان شده است چون سرمایه گذاران در شرایط فعلی در پی انتخاب گزینه های بهتری برای سرمایه گذاری هستند تا بتوانند از پورتفوی خود در برابر سقوط ارزش ارزهای فیات محافظت کنند.

از طرف دیگر قابل توجه است که در حال حاضر فقط دو میلیون و پانصد هزار بیت کوین از مجموع ۲۱ میلیون بیت کوین قابل عرضه به بازار باقی مانده است که قابلیت ماین یا استخراج دارند و این در حالی است که میل و اشتیاق سرمایه گذاران نهادی و سازمانی و به عبارتی میزان تقاضای آنها نسبت به بیت کوین افزایش یافته است. در نتیجه کمبود بیت کوین نیز می تواند به عنوان یکی از عوال تاثیر گذار بر نرخ دارایی بیت کوین خودنمایی کند.

بیت کوین در حال حاضر در میان خط روند صعودی و سطح مقاومتی پیش روی خود یعنی نرخ ۱۱۱۷۸ دلار قرار گرفته است. از طرفی میانگین های متحرک به صورت مسطح درآمده و شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز در دقیقا کمی بالاتر از حد متوسط قرار دارد که نشان می دهند احتمالا در بازه چند روز آینده با ایست روند یا تثبیت قیمت بیت کوین همراه خواهیم بود.

کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو بر این باورند که خرس ها سطح مقاومتی سختی را در میان میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یعنی نرخ ۱۱۰۹۷ دلار و خط روند نزولی به وجود خواهند آورد و پیش بینی می شود گاوها نیز در مقابل تلاش خواهند کرد روند صعودی را ریکاوری کنند. اهداف آتی گاوهای بازار با عبور از مقاومت پیش رو در نقاط ۱۲۰۴۸ دلار و پس از آن ۱۲۴۶۰ دلار هدف گذاری می شود.