بازگشت طوفانی بیتکوین با تاچ کردن ۴۰ هزار دلار

پس از یک دوره طولانی که خرس ها بر بازار حکمرانی می کردند ، در آخر هفته شاهد بودیم که پس از یک خبر مثبت بیتکوین روند صعودی را پیش گرفت و سطح ۴۰ هزار دلار را تاچ کرد و ریخت در تلاش دوباره برای زدن رکورد ۴۰ هزار دلار است.

سه شنبه گذشته ، بیت کوین برای اولین بار در یک ماه به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کرد. تا یکشنبه شب ، فقط پنج روز بعد از آن سقوط وحشتناک بیتکوین به نزدیکی ۴۰ هزار دلار رسید و ۳۰ درصد رشد داشت.

ارز دیجیتال بیتکوین در آخر هفته به طرز چشمگیری برگشت و دوشنبه با باز شدن بازارهای آسیایی در صبح دوشنبه شتاب بیشتری گرفت.

اتریوم نیز پس از یک دوره روند نزولی بلند مدت در هفته گذشته ۲۲٪ افزایش یافته و به بالاتر از ۲۳۰۰ دلار رسیده است.

احتمال اینکه چند رویداد خبری اخیر باعث به جان گرفتن دوباره بازار ارزهای دیجیتالی کمک کرده باشد وجود دارد.ایلان ماسک در روز چهارشنبه در یک رویداد مجازی که طرفداران بیتکوین  به نام “The B Word” تشکیل داده بودند دوباره تاکید کرد :

که به بیتکوین اعتقاد دارد و همانطور که می دانید علاوه بر تسلا که از خریداران بیتکوین است  انجام می دهد ، نشان داد که شرکت دیگر او SpaceX بیتکوین را در ترازنامه خود نگه داشته است.

او همچنین برای اولین بار گفت که مقداری اتریوم دارد و “طرفدار” DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) است و همینطور گفت که خرید و فروش اتریوم جز صنایعی است که با سرعت بالایی پیش می رود.

همانطور که در خبرهای قبلی عنوان کردیم خواننده رپ بوستا ریمز چنان از این اتفاق  الهام گرفت که در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و اکنون می خواهد بر روی دیگر ارز دیجیتال یعنی اتریوم سرمایه گذاری کند.

مدیر عامل وتوییتر و اسکوئر  جک دورسی همچنین، مدیر عامل شرکت ARK Invest کتی وود دو شخصیت برجسته دیگردر عرصه بیتکوین هستند که در این رویداد مجازی سخنرانی کردند. مدیرعامل شرکت آرک کتی وود  هفته گذشته با سرمایه گذاری مجدد از صرافی کوینبیس و همچنینGrayscale Bitcoin Trust (GBTC)  ارز دیجیتالی را خریداری کرد.

لیست کردن ارزهای دیجیتالی در شرکت آمازون باعث هیجان دوباره بازار رمز ارزها شد

شرکت آمازون در بیانیه ای به رسانه ها گفت : آمازون یک جایگاه برای ارزهای دیجیتال و همچنین بلاکچین در نظر گرفته است و ذکر کرده است که :

ما از نوآوری اتفاق افتاده در فضای ارزهای دیجیتالی الهام گرفته ایم و در حال بررسی چگونگی قرار دادن رمزارزهای در آمازون هستیم.

این اولین باری نیست که آمازون  ارزهای دیجیتالی را لیست کرد

در بازارهای ارز دیجیتالی  ، تحلیلگران اغلب روی “سطوح مقاومت” کلیدی تمرکز می کنند. در راه رسیدن بیت کوین به بالاترین رقم خود در آوریل ، حدود ۶۳۰۰۰ ، ۴۰،۰۰۰ و ۵۰،۰۰۰ $ به عنوان مقاومت در برابر شکستن آن شناخته شد.

اکنون که بیت کوین سطح ۴۰،۰۰۰ دلار را دوباره آزمایش می کند ،حرکت بعدی بیتکوین مشخص خواهد کرد که آیا از بازار خرسی عبور خواهیم کرد یا خیر.

ممکن است شما دوست داشته باشید