بانک ایرلندی از قانون ضد پولشویی “رادیکال” اتحادیه اروپا استقبال می کند

بانک ها در ایرلند از اصلاحات آتی مقررات ضد پولشویی اتحادیه اروپا که بر فضای ارزهای دیجیتالی تأثیر می گذارد استقبال کرده اند. سازمان صنعت بانکی ایرلند از تغییراتی که به منظور برهم زدن معاملات غیرقانونی در سطح اتحادیه که با نام ” رادیکال ” شناخته شده است حمایت می کند .

بانک های ایرلندی می گویند :ورژن های جدید AML برای از بین بردن معاملات مشکوک در اتحادیه اروپا استفاده می شود.

موسسات مالی در ایرلند نگرش مثبت خود را نسبت به نیت اصلاح مکانیسم های مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا ابراز کرده اند ، روزنامه ایرلندی Independent گزارش داد: طبق اعلام بانکداری و پرداخت فدراسیون ایرلند (BPFI) ، مرجع جدید AML که اتحادیه اروپا قصد دارد ایجاد کند ، معاملات مشکوک مرزی در اتحادیه را از بین می برد.

به نقل از نشریه ، کیت گروس ، رئیس جرایم مالی و امنیت در BPFI ، اشاره کرد که تغییرات پیشنهادی شامل “مجموعه ای از اصلاحات اساسی شامل جلوگیری و اخلال در پولشویی و تأمین مالی تروریسم در ایرلند و سراسر اتحادیه اروپا کمک  می کند.”

در اوایل این هفته ، کمیسیون اروپا مجموعه ای از پیشنهادات قانونی را ارائه داد که برای تقویت قوانین ضد پولشویی اتحادیه اروپا و مقابله با قوانین تأمین مالی تروریسم طراحی شده است که در بخش ارزهای دیجیتالی اعمال خواهد شد. انتظار می رود این اصلاحات “ردیابی کامل انتقال دارایی های ارز دیجیتالی شده” را تضمین کند. این قانون ایجاد یک سازمان جدید ضد پولشویی اتحادیه اروپا (AMLA) را پیش بینی کرده است.

این مقررات ، بطور مثال مبادلات ارزهای دیجیتالی را ملزم به شناسایی فروشندگان و خریداران داراییهای رمزنگاری می کند. آنها همچنین معاملات نقدی را در سراسر اتحادیه به ۱۰۰۰۰ یورو محدود می کنند. قوانین جدید نه تنها سیستم عامل های ارز دیجیتالی شده و موسسات بانکی را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه نظارت اتحادیه اروپا را بر بخش های حقوقی ، حسابداری و املاک و مستغلات نیز گسترش می دهد.

قوانین به روز شده در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قابل اجرا خواهد بود. مقامات اتحادیه اروپا انتظار دارند مرجع AMLA به جلوگیری از پولشویی و پرونده های تأمین مالی تروریسم در اتحادیه اروپا کمک کند گزارش رسانه ای به نقل از اسناد اتحادیه اروپا که در اوایل ماه گذشته فاش شد ، “نظارت مستقیم و تصمیم گیری در مورد برخی از پرخطرترین واحدهای مالی فرامرزی را بر عهده دارد.”

ممکن است شما دوست داشته باشید