بانک مرکزی اروپا قصد دارد تا استیبل کوین را رهبری کند

بانک مرکزی اروپا برنامه های خود را برای پیشبرد و تسریع استیبل کویین ها در فضای ارزهای دیجیتال اعلام کرد.
کریستین لاگارد رِییس بانک مرکزی اروپا در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در روز پنجشنبه تصریح کرد با استناد به افزایش منافع خود در بانکهای مرکزی انگلیس ، کانادا و چین رهبری استیبل کوین را بعهده می گیرد. لاگرد همچنین تصریح کرد که بانک مرکزی اروپا در حال تعیین اهداف واضح برای کارگروه ارزهای دیجیتالی بانک است که در سال ۲۰۲۰ اعلام خواهد شد.
استیبل کوینها ارزهای دیجیتالی وابسته به دارایی های فیزیکی مانند طلا یا ارز فیات هستند و به گونه ای طراحی شده اند که نوسانات قیمت را به حداقل برساند.
پاسخ به تقاضا
در طول کنفرانس ، لاگارد گفت ، اعتقاد شخصی من این است که با توجه به توسعه و تحولات ، نه در بخش بیت کویین بلکه در بخش استیبل کویین که رخ می دهد بهتر است از منحی جلوتر باشین زیرا تقاضا در بخش استیبل کویین بیشتر است و باید به آنها پاسخ دهیم.
بحث و گفتگوهای زیادی در اروپا مطرح شده است در مورد اینکه آیا بانک مرکزی اروپا باید ارز دیجیتالی خود را صادر کند ، اما از سوی مقامات اتحادیه اروپا مقاومت قابل توجهی در مورد این موضوع صورت گرفته است.
در ماه سپتامبر ، صندوق بین المللی پول مقاله ای با عنوان ارزهای دیجیتال و ظهور استیبل کوین را منتشر کرد که در آن مزایای قابل توجهی که استیبل کوین میتواند برای جامعه به ارمغان بیاورد بود.. صندوق بین المللی پول همچنین گفت که بانک ها می توانند نقش های واسطه ای خود را از دست بدهند زیرا مردم به احتمال زیاد به ارائه دهندگان استیبل کوین تغییر می کنند.
لاگاردکه در آن زمان رئیس صندوق بین المللی پول بود در مورد ارزهای دیجیتالی پیشنهاداتی ارایه داد که بانک مرکزی اروپا مخالف آن پیشنهاد بود و هم اکنون که لاگارد خود رییس بانک مرکزی اروپا است با توجه به مخالفت این سازمان به نظر می رسد نسبت به تعهدی که به این سازمان دارد باید با نواوری خود به رقابت بپردازد.
تغییر لاگارد
به نظر می رسد که لاگارد در یک موضع کاملاً متفاوت با رییس پیشین بانک مرکزی اروپا ژان کلود تریک قرار دارد
در ماه گذشته در کنفرانس Caixin در پکن ، ابراز تردیدهای شدیدی شد مبنی بر اینکه ارزهای یجیتالی ایا می توانند آینده پول شوند یا نمی توانند.
باتوجه به ویژگی های که یک ارز باید داشته باشد ارزهای دیجیتالی واقعی نیست. و ارزهای دیجیتالی یک سرمایه گذاری پر سود مخاطره آمیز است.تریشه گفت : به عنوان یک سیاست مدار فرانسوی که به مدت یک دهه از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ سمت ریاست بانک مرکزی اروپا را بر عهده داشته است معتقده اگر ارزهای دیجیتالی بر اساس برنامه ریزی ها و دارایی های اساسی انجام شود یک سرمایه گذاری پرسود را مشاهده میکنیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید