بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد هیچگونه قصدی برای منع ارزهای دیجیتال ندارد  

تنظیم قانون توسط دولت ترکیه برای ارزهای دیجیتال

پس از توقف ناگهانی دو صرافی ارزهای دیجیتال که به دلیل کلاهبرداری رمزنگاری در این کشور است و اکنون به دلیل کلاهبرداری در حال بررسی است.

پس از توقف ناگهانی دو صرافی ارزهای دیجیتال به دلیل کلاهبرداری اکنون گزارش شده است که دولت ت گزارش شده است که دولت ترکیه در حال ایجاد یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال است.

گزارش شده است که دولت قصد دارد در کنار سایر اقداماتی که انجام میدهد در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک بانک متولی مرکزی نیز هست.

 

دولت ترکیه در حال کار بر روی تنظیم مقررات ارز رمزنگاری شده است. بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که “دولت در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک بانک متولی مرکزی برای از بین بردن ریسک طرف مقابل است” ، با استناد به یک مقام ارشد آشنا با برنامه ها.

این نشریه منتقل کرد ، وزارت خزانه داری و دارایی ، هیئت مدیره بازارهای سرمایه و سازمان نظارت بر جرایم مالی ماساک در ایجاد چارچوب رمزنگاری مشارکت دارند و افزود که پیش بینی می شود طی چند هفته آماده سازی آن به پایان برسد.

به غیر از ایجاد یک بانک متولی مرکزی ، مقامات ترکیه همچنین در حال بررسی محدودیت سرمایه برای مبادلات ارزهای دیجیتال و الزامات آموزش برای مدیران این شرکت ها هستند.

 

علاوه بر این ، رئیس بانک مرکزی ترکیه ، Sahap Kavcioglu ، هفته گذشته در مصاحبه ای با پخش کنندگان محلی تأیید کرد ، کاوچی اوغلو ، وزارت دارایی این کشور در حال کار بر روی مقررات گسترده تری در مورد ارزهای دیجیتال است. رئیس کل بانک مرکزی افزود که این بانک قصد ندارد ارزهای دیجیتال را ممنوع کند. با این حال ، بانک مرکزی اخیراً استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله ای برای پرداخت ممنوع کرده است.

پس از آنکه بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را برای پرداخت ممنوع کرد ، دو صرافی دیجیتال ترکیه به طور ناگهانی معاملات را متوقف کردند

Thodex و Vebitcoinدو صرافی هستند که متهم به کلاهبرداری شدند و اکنون بازرسان در حال تحقیق مورد کلاهبرداری هستند .۶۲ نفر در ارتباط با Thodex و چهار نفر در رابطه با Vebitcoin بازداشت شده اند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید