بایننس و موزه روسیه در حال توکنیزه کردن نقاشی های داوینچی و ون گوگ

شاهکارهایی از لئوناردو داوینچی ، وینسنت ون گوگ ، کلود مونه ، و Giorgione ماه آینده از طریق بازار Binance’s NFT به حراج درخواهد آمد.

بازار Binance’s NFT اعلام کرده است که با موزه ارمیتاژ ایالتی مستقر در سن پترزبورگ همکاری می کند تا مجموعه ای که توکنیزه و جمع آوری شده از آثار هنرمندان مشهور از جمله لئوناردو داوینچی و وینسنت ون گوگ را  به حراج بگذارد .

در تاریخ ۲۷ ژوئیه بایننس فاش کرد که برای ایجاد و صدور توکن های غیر قابل تعویض(nonfungible tokens) تا پایان ماه اوت با موزه روسیه همکاری می کند.ضمن اینکه همه کاربران بایننس می تواند در این حراج شرکت کنند.

یکی از وبلاگ نویسان ایده توکنیزه کردن آثار هنری را در حالی به موزه آرمیتاژ نسبت می دهد که قرار است تعداد محدیدی از این آثار به صورت NFT به حراج گذاشته شود از جمله آثار حراجی می توان به مدونا لیتا از داوینچی ، یاس بنفش از ون گوگ،  گوشه باغ کلود مونه در مونتگرون و جورجیونه جودیت اشاره کرد.

از هر شاهکار دو نسخه NFT ایجاد خواهد شد که یکی از آنها از طریق بازار Binance NFT به حراج گذاشته می شود ، در حالی که توکن های دوم  در موزه ذخیره می شوند. هر نسخه از NFT توسط مدیر ارمیتاژ ، میخائیل پیوتروفسکی امضا و تاریخ زده خواهد شد.

وبلاگ نویسان این پروژه را به عنوان “سطح جدیدی از دسترسی به مجموعه آرمیتاژ” و تأکید بر “ماهیت دموکراتیک موزه” توصیف کرده اند.همچنین توکنیزه کردن مجموعه آثار هنری نشان از اهمیت دیجیتالی شدن جهان دارد.

پیوتروفسکی با اشاره به اهداف ارمیتاژ گفت که ، از NFT ها و سایر فن آوری های دیجیتال که حرکت رو به جلو دارند استفاده خواهد کرد و بیان کرد که :

“فن آوری های جدید ، به ویژه بلاکچین ، با رهبری مالکان و تضمین این مالکیت ، فصل جدیدی در توسعه بازار هنر گشوده اند. “

هلن های ، رئیس Binance NFT گفت: “شناخت فناوری بلاکچین و NFT توسط یکی از بزرگترین موزه های جهان گام دیگری به سمت دیجیتالی شدن جهانی است.” “ما از فرصت همکاری با موزه ارمیتاژ بسیار قدردانی می کنیم. ما با همکاری یکدیگر در حال تاریخ سازی هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید