با از بین رفتن کیمچی پریمیوم ، قیمت بیت کوین هم کاهش می یابد

قیمت بیت کوین به زیر ۵۸۰۰۰ دلار رسیده است. تحلیلگران می گویند احتمالا کاهش قیمت کیمچی پریمیوم ممکن است برقیمت بیتکوین تأثیر بگذارد.کیمچی پریمیوم امروز صبح به طور چشمگیری افت کرد. تجار ممکن است راهی برای آربیتراژ در داخل و خارج از کشور کره پیدا کرده باشند.

قیمت بیت کوین به ۵۵۶۴۰ دلار کاهش یافت که در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۴ درصد افت داشته است بیتکوین تلاش می کرد که قیمت خود را بالای ۶۰ هزار دلار تثبیت کند در حال حاضر از این قیمت فاصله گرفته است.

کیمچی پریمیوم پدیده ای است در کره جنوبی که باعث میشود بیتکوین در آن کشور بالاتر از بازارهای جهانی معامله شود امروز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. علت این کاهش ممکن است ناشی از تقاضای زیاد در کره همراه مشکل تجارت در داخل و خارج کشور بوده باشد.برای اینکه بیشتر با مفهوم کیمچی پریمیوم آشنا شوید کافی است بدانید در صورتی که بیتکوین دربازارهای جهانی با قیمت ۵۷۰۰۰ دلار معامله میشد در کیمچی پریمیوم بیش از ۷۰۰۰۰ هزار دلار معامله می شده است که با افت پریمیوم اکنون مطابق با بازار جهانی معامله میشود.

به نظر می رسد با توجه به حجم معاملات در بازه زمانی ۳۰ دقیقه ای در بزرگترین صرافی کره ( Upbit) که بیشتر از بایننس بود تصمیم گرفته شد کیمچی پریمیوم را اربیتراژ کنند.

آربیتراژ به روشی معاملاتی اشاره دارد که معامله گران می بینند دارایی را در جاهایی که با قیمت پایین تری می فروشد خریداری کرده و در جاهایی که با قیمت بالاتری به فروش می رسانند ، آن را می فروشند. در این صورت ، این امر به معنی خرید بیت کوین در خارج از کره و فروش آن در بازار کره است. این روش کمک می کند تا عرضه و تقاضا متعادل شود و قیمت ها در مبادلات مختلف به هم نزدیک شوند.

طبق داده های CryptoQuant ، کیمچی پریمیوم امروز طی دو ساعت از ۲۰٪ به کمتر از ۱۱.۶٪ کاهش یافت ، ارزش فعلی کیمچی پریمیوم ۱۴.۶٪ درصد است. با توجه به روند فعلی پریمیوم، بیت کوین هنوز در حدود ۶۶۰۰۰ دلار در کره جنوبی معامله می شود.
علت ساخته شدن کیمچی پریمیوم به دلیل قانون نگه داشتن سرمایه در کره است که باعث میشد افراد نتوانند مقدار زیادی وون از کشور خارج کنند و به سختی وون را به دلار تبدیل می کردند علاوه بر این ها یک سری موارد سختگیرانه تری هم وجود داشت که نمی توانستند پول از کشور خارج کنند.

آربیتراژ قبلا توسط سام بانکمن_فرید مدیرعامل FTX مورد بهره برداری قرار گرفته بود. به گزارش مجله نیویورک ، وی در سال ۲۰۱۸ از تعدادی واسطه به همراه برخی بانک ها در ژاپن برای ایجاد روشی برای فروش بیت کوین در کره و بیرون آوردن پول از کشور کره استفاده کرد.او روزانه ۲۵ میلیون دلار درامد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید