برخی از کاربران ارزدیجیتال در آفریقای جنوبی بیتکوین را جایگزین درآمد بازنشستگی می دانند.

موارد استفاده از بیت کوین در کشورهای آفریقایی همچنان گسترش می یابد که آخرین مورد استفاده از آن به عنوان منبع جایگزین درآمد بازنشستگی است. در قاره ای که گرفتار تورم بالا و ارزهای ناپایدار است ، بیت کوین که غیر متمرکز و مقاوم در برابر سانسور است ، “به عنوان منبع امن تری برای کمک به بازنشستگی دیده می شود.”

طبق یک گزارش محلی ، این تغییر به سمت بیت کوین در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی که صندوق های بازنشستگی سنتی دارند  و “در طول تاریخ دارای تقلب و بی ثباتی بوده اند”
عمیق تر است.

این گزارش که بر اساس آنالیز تحلیلگر وب سایت Yellow Card است توضیح داد:

این مورد به ویژه در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی مورد توجه قرار گرفته است ، جایی که تعداد زیادی از کاربران از پس انداز بیت کوین به عنوان منبع امن تری برای کمک به بازنشستگی استفاده کرده اند.

با این وجود ، این گزارش هنوز خاطر نشان می کند که بیت کوین هنوز یک سرمایه گذاری قابل اعتماد برای یک افق بلند مدت اثبات نشده است. در نتیجه ، این گزارش به پس انداز کنندگان طولانی مدت هشدار می دهد تا هنگام برنامه ریزی برای بازنشستگی ، تمام سناریوها و گزینه های ممکن را در نظر بگیرند.

در همین حال ، یافته های تجزیه و تحلیل توسط Yellow Card  وضعیت بیت کوین را به عنوان “یک گزینه ارزان تر برای فروش و پرداخت حواله” تأیید کرد.

” تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که بسیاری از کاربران” بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب ارزیابی می کنند و تجارت را راهی برای درآمدزایی اضافی می دانند. “

این قبیل تجزیه و تحلیل ها به ما کمک می کند تا دلیل  “افزایش بی سابقه خرید و استفاده ار ارزهای دیجیتالی در قاره آفریقا” را بدانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید