بررسی صرافی رمزارزی بیتفینکس(Bitfinex)

با سلام خدمت شما همراهان خوب سام تایمز؛ امروز یکی دیگه از صرافی های فعال در صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال یا رمزارزهارو با عنوان صرافی بیتفینِکس(Bitfinex) مورد بررسی قرار میدیم. این صرافی که فعالیت خودش رو از اواخر سال ۲۰۱۲ شروع کرده در کشور هنگ کنگ مستقر شده و به عنوان یکی از قدیمی ترین پلتفرم های فعال در این حوزه شناخته می شه که تونسته توجه خیلی از علاقمندان دنیای ارزهای دیجیتال رو به خودش جلب کنه.

این صرافی هم مثل خیلی از پلتفرم های دیگه تصمیم گرفته با خدمات متنوعی که به کاربرها ارائه می ده؛ وسعت مخاطب های خودش رو به مرور زمان بیشتر و بیشتر کنه. از جمله این خدمات می تونیم به امکان مارجین تریدینگ اشاره کنیم که برای خیلی از کاربرها فوق العاده جذاب و در عین حال خطرناک محسوب می شه. صرافی بیتفینکس به کاربرهایی که ملیت آمریکایی دارن خدمات نمی ده. اُردِر بوک یا دفتر سفارشات این صرافی یکی از قدرتمندترین منبع سفارشات شناخته می شه چون انبوهی از سفارش ها لحظه به لحظه وارد لیست می شه و در نتیجه درخواست های کاربرها در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی می شه و از طرفی اختلاف عدد بهترین درخواست خرید و فروش کم می شه.

مزیت بعدی این صرافی اینه که کاربر می تونه چیدمان بخش های مختلف محیط کاربری خودش رو بر اساس سلیقه شخصی خودش انجام بده که در نوع خودش خیلی می تونه برای کاربر جذاب باشه. صرافی بیتفینکس مجموعا در حال حاضر از ۴۰ جفت ارز مختلف پشتیبانی می کنه. این صرافی مثل خیلی از صرافی های دیگه از ارزهای فیات هم برای شارژ اکانت و خرید دارایی های دیجیتال پشتیبانی می کنه که عبارتند از یورو، ین، پوند و دلار آمریکا.

کاربر برای انجام دیپازیت یا واریز وجه در صرافی بیتفینکس هیچ هزینه ای به عنوان کارمزد پرداخت نمی کنه و از طرفی کارمزد متعلق به برداشت رمزارزها که نزدیک به ۹۰ ارز دیجیتال رو شامل می شن بسیار اندک و ناچیز خواهد بود. کاربران برای استفاده از “تتر” یا “یو اس دی تی” و همچنین برداشت پرسرعت رمزارزها باید مرحله KYC یا احراز هویت رو پشت سر بگذارن ولی با ارائه یک ایمیل هم می تونن به صورت محدود به سایر خدمات پلتفرم دسترسی داشته باشن.

مبنا و اساس رقم کارمزد در صرافی بیتفینکس مثل خیلی از صرافی های دیگه بر پایه مِیکر(بازارساز یا سفارش گذار) و تِیکر(سفارش بردار) هدف گذاری شده. طبیعتا کاربرهای سفارش بردار در مقایسه با کاربرهای سفارش گذار ملزم به پرداخت کارمزد بیشتری هستن. برای مشاهده اطلاعات دقیق ارقام مختلف کارمزد قابل پرداخت در صرافی بیتفینکس می تونید به وب سایت این صرافی مراجعه کنید.

خدمات این صرافی برای مردم تمامی کشورهای جهان به جز ایالات متحده آمریکا در دسترس هست و بدون هیچ مانعی می تونن از این صرافی بهره مند بشن. شما برای استفاده از خدمات ابتدایی یا پایه ای این صرافی مثل مبادله دارایی ها، مارجین و همچنین واریز و برداشت رمزارزها فقط ملزم به ارائه آدرس ایمیل ساده هستین.

مزیت بعدی این صرافی در ارائه خدمات پشتیبانی عالی به کاربرها هست به این معنی که تمامی کاربرها به سرعت به پاسخ سوالاتشون می رسن و اگه مشکلی داشته باشن در اسرع وقت از طریق ارتباط با تیم پشتیبانی حل می شه. لطفا هر سوالی راجع به این صرافی یا صرافی های دیگه داشتین با ما در میون بگذارین.

ممکن است شما دوست داشته باشید