بررسی کیف پول اکسودوس(Exodus)

امروز در ادامه مقاله قبلی که راجع به انواع مختلف کیف پول و امنیت اون ها صحبت کردیم می پردازیم به اولین برند کیف پول ارزهای دیجیتال به نام کیف پول اکسودوس (Exodus) همراه با بررسی و آنالیز دقیق ویژگی های اون. کیف پول اکسودوس به عنوان یک کیف پول ویژه برای کاربران مبتدی شناخته می شه که رابط کاربری خیلی کاربردی و راحتی داره و از طرفی امکان تبدیل رمزارزها به هم تو این کیف پول موجوده. از ویژگی های دیگه ی این کیف پول باید به تنوع و طیف زیاد دارایی های دیجیتال اشاره کرد که تو این کیف پول از اون ها پشتیبانی می شه به طوری که بیشتر از ۱۰۰ رمزارز تو کیف پول اکسودوس موجوده و کابرها می تونن به راحتی اون ها رو به هم تبدیل کنن.

به طور کلی کارشناس ها کیف پول اکسودوس رو به عنوان یه گزینه عالی و بدون نقص برای تازه واردها می دونن. از طرفی خدمات پشتیبانی تو این کیف پول خیلی قوی و کاربردی هست که قطعا می تونه برای کاربرهای مبتدی و بدون تجربه لازم و ضروری باشه.

اگرچه این کیف پول می تونه برای تازه واردها عالی باشه ولی کاربرهای حرفه ای و باتجربه تر اعتقاد دارن کد منبع این کیف پول اصطلاحا باز نیست و این بر خلاف ایده اولیه و اصول بلاکچین و بیت کوینه. یعنی همه نمی تونن کد منبع اون رو ببینن.

نکته بعدی مربوط می شه به کارمزد تراکنش ها و اونم اینه که کاربر می تونه خودش بر اساس گزینه های موجود کارمزد معامله رو انتخاب کنه که طبیعتا روی سرعت انجام تراکنش اثر خواهد داشت. کارمزد بالاتر یعنی سرعت انجام تراکنش بالاتر.

آیا استفاده از اکسدوس امن است؟

بررسی کیف پول اکسودوس بدون بررسی ابعاد امنیتی اون قطعا کامل نخواهد بود. اکسودوس رو باید به عنوان یه کیف پول تقریبا ایمن در نظار بگیرید و طبیعتا در مقایسه با کیف پول های سرد یا سخت افزاری امنیت کمتری دارن چون به هر حال به شبکه اینترنت متصل هست و خطر حمله و هک تو این کیف پول به صفر نمی رسه. نقطه ضعف امنیتی دیگه این کیف پول اینه که امکان استفاده از رمزعبور دو مرحله ای یا همون رمزساز گوگل تو این اپلیکیشن وجود نداره و همه چیزی که داره از دارایی های شما محافظت می کنه فقط یه رمز عبوره و هکر اگر بتونه ازش رد بشه به همه رمزارزهای شما دسترسی خواهد داشت.

تایید چند امضایی هم از ویژگی های دیگه محسوب می شه که یه لایه امنیتی دیگه رو به کیف پول اضافه می کنه و این ویژگی تو کیف پول اکسودوس وجود نداره. در واقع شما می تونید با این ویژگی به کیف پول تعریف کنید چند تا دستگاه قبل از انتقال دارایی ها به شبکه تایید بدن و طبیعتا این ویژگی می تونه کار رو برای هکر خیلی سخت تر و پیچیده تر کنه چون مجبوره به جای یه دستگاه به چند دستگاه نفوذ کنه.

ویژگی پشتیبان گیری یا بکاپ این کیف پول به شما اجازه می ده اگر دستگاه شما خراب شد یا به سرقت رفت بتونید از دو راه دارایی های دیجیتال خودتون رو بازیابی کنید. یکی از این راه ها همون عبارت ۱۲ کلمه ای هست که وقتی حساب کاربری تون رو برای اولین بار می سازید در اختیار شما قرار می گیره که باید حواستون باشه این ۱۲ کلمه رو حتما یادداشت کنید و یه جای امن ازش مراقبت کنید چون اگر گم بشه دیگه نمی تونید به دارایی های تون دسترسی داشته باشین. راه دوم هم مراجعه به لینک ایمیل بازیابی هست که زمان ساخت حساب به شما ارسال شده. می تونید به این لینک مراجعه کنید و حسابتون رو بازیابی کنید ولی رمزعبور کیف پول رو باید خاطرتون باشه و وارد کنید.

به طور کلی اگر بخواهیم به مزایا و معایب کیف پول اکسودوس اشاره کنیم باید بگیم که خدمات پشتیبانی قوی، تنوع زیاد ارزهای دیجیتال و امکان تبدیل رمزارزها به هم از نقوط قوتش هستن و از طرفی بسته بودن کد منبع تنها نقطه ضعف این کیف پول به شمار میاد. اگر هر سوالی راجع به کیف پول داشتین مثل نحوه ساخت و استفاده از اون و …؛ حتما با ما در ارتباط باشین و بپرسین. موفق باشین.

ممکن است شما دوست داشته باشید