بررسی کیف پول کاغذی بیت کوین

سلام. امروز بریم سراغ بررسی یکی دیگه از کیف پول های کاملا ایمن برای نگهداری دارایی های دیجیتال به نام کیف پول کاغذی که کاملا رایگان هست و مورد استفاده خیلی از کاربرهای کریپتو و ارزهای دیجیتال قرار می گیره.
از طرفی کیف پول های کاغذی به عنوان کیف پول های سرد شناخته می شن چون هیچ اتصالی به شبکه اینترنت ندارن. کیف پول کاغذی بیت کوین در حقیقت به کاغذی گفته می شه که اطلاعاتی مثل کلید عمومی و کلید خصوصی و همچنین کیوآر کد(ًQR Code) برای انجام آسان تراکنش های ارزهای دیجیتال روی اون چاپ می شه و کاربر موظف هست این کاغذ رو تو یه جای امن و مطمئن نگهداری کنه تا به موقع خودش بتونه ازش استفاده کنه.

از طرفی از اونجایی که این کیف پول ها هیچ ارتباطی به شبکه اینترنت ندارن و به عنوان کیف پول سرد شناخته می شن به عنوان یکی از ایمن ترین روش ها برای نگهداری دارایی های دیجیتال در مقایسه با کیف پول های دیگه در نظر گرفته می شن. از طرف دیگه خیلی از تریدرها و سرمایه گذارها اعتقاد دارن اگرچه این کیف پول می تونه کیف پول ایمنی شناخته بشه ولی ضعف های کمی نداره. به عنوان مثال کاغذ می تونه زود آسیب ببینه یا گم بشه و احتمال غلط خونده شدن اطلاعات هم وجود داره.

مزیت های کیف پول کاغذی :

به طور کلی کیف پول های فیزیکی که ارتباطی با اینترنت ندارن از سال ها قبل به عنوان یکی از ایمن ترین شیوه ها برای نگهداری دارایی های دیجیتال شناخته شدن. در واقع اگر کیف پول کاغذی از راه صحیح تهیه بشه و تمامی ملاحظات امنیتی برای نگهداری اون هم رعایت بشه؛ می شه گفت که دسترسی هکرها برای هر گونه حمله سایبری به دارایی های شما تقریبا غیرممکن خواهد بود. در واقع شما با کیف پول کاغذی اطلاعات محرمانه لازم برای دسترسی به دارایی های دیجیتال رو روی کاغذ چاپ می کنید و به صورت آفلاین از اون ها نگهداری می کنید.

این اطلاعات شامل کلید عمومی وکلید خصوصی شماست. کلید عمومی نقش شماره حساب بانکی شما رو داره و افراد دیگه می تونن از طریق اون به شما بیت کوین واریز کنن. کلید خصوصی شما هم برای ارسال و خرج کردن دارایی های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرن.

نکته خیلی مهمی که در رابطه با این کیف پول ها باید مد نظر قرار داده بشه اینه که باید این اطلاعات رو روی کاغذ مناسب همراه با دستگاه چاپگر مناسب چاپ کنید چون اگر کلیدهای عمومی و خصوصی چاپ شده محو بشن و یا جوهر دستگاه از نوع مرغوب نباشه و باعث ناخوانا شدن اطلاعات به مرور زمان بشه؛ دیگه به این اطلاعات و در نتیجه دیگه به دارایی هاتون دسترسی نخواهید داشت.

ساخت کیف پول کاغذی به راحتی و در عرض چند دقیقه انجام می شه. اولین قدم برای ساخت این کیف پول ها مراجعه به یکی از وب سایت های معتبر ساخت کیف پول کاغذی است که وب سایت Bitaddress.org یکی از امن ترین وب سایت هاست که می تونید با استفاده از اون برای خودتون کیف پول کاغدی بسازین. اگر تو مراحل ساخت کیف پول کاغذی سوال یا مشکلی داشتین حتما از ما بپرسین. موفق باشین.

ممکن است شما دوست داشته باشید