برنامه نویس درگذشته ای که ۲۸ بیت کوین به شورشیان Capitol Hill اهدا کرد.

سر خط خبر ها

لوران (Laurent Bachelier)، پانکاک (AKA Pankkake) ، یکی از پذیرندگان اولیه بیت کوین (Bitcoin) بود و اغلب با چهره هایی مانند ریکاردو اسپاگنی (Riccardo Spagni )، توسعه دهنده مونرو(Monero) در اتاق گفتگوهای IRC در سال ۲۰۱۳ هم صحبت بود.

گفته می شود که پانکاک (Pankkake) با استناد به سقوط تمدن غرب، به ناسیونالیست های سفیدپوست در

ایالات متحده ۵۰۰۰۰۰ دلار، شامل ۲۵۰،۰۰۰ دلار در قالب BTC، به نیک فوئنتس “اکثریت سفیدپوست” فرستاد.

باچلیر (Laurent Bachelier) از یک بیماری جدی رنج می برد و یک روز بعد از اهدای خود، یادداشت خودکشی خود را در وبلاگ قرار داد.

طرفداران دونالد ترامپ هفته گذشته در اعتراض به شکست انتخاباتی ترامپ به ساختمان کاپیتول واشنگتن دی سی (Washington D.C.)حمله کردند و پنج نفر از جمله دو افسر پلیس را به قتل رساندند. بعدا گزارش ها نشان داد که بودجه بسیاری از افراد درگیر، با بیت کوین (Bitcoin)تأمین شده است. بسیاری از چهره های ملی گرای راست و سفیدپوست در این شورش ها حضور داشتند، از جمله نیک فوئنتس (Nick Fuentes) “اکثریت سفیدپوست” ، آشکارا نئو نازی پخته شده از آلاسکا ، و دیگر برتری طلبان سفیدپوست برجسته.

این شورش از طریق سایت رسانه های اجتماعی پارلر (Parler) از ۶ ژانویه برنامه ریزی شده بود، در حالی که علی الکساندر (Ali Alexander) رهبر جنبش اعتراضات اظهار داشت: “اگر دی سی (DC) تشدید شود … ما نیز چنین کنیم.”

شورش های سرمایه ای صندوق های بیت کوین

در ۸ دسامبر، یک اهداکننده بیش از ۲۸.۱۵ بیت کوین (BTC) به ارزش بیش از ۵۲۰،۰۰۰ دلار در آن زمان به چندین شخصیت و سازمان از سمت راست، از جمله چهره هایی که مستقیماً در ناآرامی های کاپیتول هیل (Capitol Hill) دخیل بودند، ارسال کرد.

شرکت امنیت سایبری (Chainalysis) معاملات را شناسایی و ردیابی کرد. چاینالایسس (Chainalysis) از طریق بلاک چین نیم کوین (Namecoin)، اهدا کننده را به عنوان پانککاک (Pankkake) معرفی کرد. طبق (Chainalysis) ، افراط گرایان داخلی در ایالات متحده حداقل از سال ۲۰۱۶ بودجه خارجی قابل پیگیری در بلاکچین بیت کوین دریافت کرده اند.

نیک فوئنتس (Nick Fuentes)، سخنگوی “اکثریت سفید پوست” و ضد دگرباشان جنسی، که به دلیل انکار هولوکاست در یوتوب (Youtube) ممنوع شد، ۴۵٪ از بودجه ۸ دسامبر را دریافت کرد. این مبلغ در آن زمان معادل ۱۳.۵ BTC یا تقریباً ۲۵۰،۰۰۰ دلار بود.

یادداشت خودکشی

نام پانککاک(Pankkake) لورن باچلیر(Laurent Bachelier)، یک برنامه نویس پاریسی با ۴۷ ریپوزاتوری درگیت هاب(GitHub)

در وبلاگ وی ، افکار وی درباره اطلس شروگد (Atlas Shrugged) توسط این رند (Ayn Rand)، و سایر موضوعات ، بدون ارسال پست از ۲۰۱۵ تا اواخر سال ۲۰۲۰ وجود داشت.

باچلیر یادداشت خودکشی را در تاریخ ۹ دسامبر سال ۲۰۲۰، یک روز پس از اهدای BTC ، ارسال کرد. وی اظهار داشت که از نورالژی لثه رنج می برد، یک اختلال نوروپاتیک، که با درد عصبی شدید و مزمن همراه می شود. بچلیر، وزوز گوش و خستگی را از دیگر مشکلات سلامتی به عنوان دلایل خودکشی خود عنوان کرده است.

“اگر این یادداشت را می خوانید، من درگذشته اهستم. این پیامی است که قرار است در آینده ارسال شود. بنابراین فرصتی برای زنده ماندن وجود ندارد. “

در ادامه باچلیر (Bachelier)دلایل بیشتری از جمله دیدگاه خود مبنی بر اینکه “تمدن غرب رو به زوال است” را ذکر کرد، ضمن اینکه انکار هولوکاست و تئوری های توطئه ۱۱ سپتامبر را با ارجاع به “درهای چوبی” و “ساختمان ۷” مطرح کرد.

وی به عنوان نمونه هایی از این زوال غربی، اعتقاد خود را مبنی بر اینکه ویروس COVID-19 خطرناک نیست و پلیس واقعاً جورج فلوید را نکشته است، بیان کرد و اعتراضات BLM علیه کشتن وی را بی دلیل دانست.

باچلیر (Bachelier) در یادداشت خودکشی خود دلایل اهدای پول خود را نفرت از گروه ها و افراط گرایان بیان کرد و گفت:

“این یکی از چیزهایی است که در چند سال گذشته در مورد من کاملاً تغییر کرده است: آنچه بعد از مرگ من اتفاق می افتد من را دوست دارد. به همین دلیل است که من تصمیم گرفته ام ثروت ناچیز خود را برای برخی از اهداف و افراد خاص وصیت کنم. من فکر می کنم و امیدوارم که آنها استفاده بهتری از من انجام دهند. “

ممکن است شما دوست داشته باشید