برندگان خوش شانس یوآن دیجیتال بیش از یک و نیم میلیون دلار خرج کردند

گزارش های منابع خبری حاکی از آن هستند که ۴۷ هزار نفر از شهروندان شهر شنژن در کشور چین که در قرعه کشی دریافت یوآن دیجیتال شرکت کرده بودند در بازه زمانی هفتگی اجرای آزمایشی این پروژه موفق شده اند هدایای خود را در فروشگاه های منتخب این شهر خرج کنند.

قابل توجه است که ۵۰ هزار نفر از شهروندان چینی که به صورت آنلاین ثبت نام کرده و تمایل خود به شرکت در پروژه آزمایشی یوآن دیجیتال را ابراز کرده بودند در مورخ ۱۳ اکتبر موفق به دریافت هدایای خود شدند و توانستند از یوآن های دیجیتال خود در سیستم پرداخت آنلاین بر پایه رمزارز ملی استفاده کنند.

بیش از دو میلیون نفر از شهروندان شهر شنژن در این پروژه ثبت نام کرده بودند ولی از آن جایی که فقط ۵۰ هزار بسته هدیه برای داوطلبان آماده و مهیا شده بود؛ تعداد ۵۰ هزار نفر از متقاضیان به قید قرعه برنده این هدایا شدند. این بسته های هدایا شامل ۲۰۰ یوآن دیجیتال بوده است که ارزش آن معادل با ۴۰ دلار ایالات متحده آمریکا می باشد.

به طور کلی مجموعا رقم ۱۰ میلیون یوآن دیجیتال در قالب این هدایا در اختیار ۵۰ هزار برنده خوش شانس قرار گرفت که موفق شدند به وسیله آن ها محصولات دلخواه خود را از ۳۳۸۹ فروشگاه منتخب شهر شنژن خریداری کنند.بانک مرکزی چین پس از اتمام این دوره آزمایشی که امکان خرج کردن یوآن دیجیتال در سراسر فروشگاه های منتخب منطقه لاوهو را برای برندگان فراهم کرد؛ گزارشی را در رابطه با نتایج آن منتشر کرد.

این گزارش نشان می دهد که ۴۷۵۷۳ نفر از متقاضیان هدایای خود را دریافت کرده اند و ۶۲۷۷۸ تراکنش با استفاده از یوآن دیجیتال در زمان انجام پروژه عملیاتی شده است. بدین ترتیب بیش از هشت میلیون و هفتصد هزار یوآن دیجیتال به ارزش تقریبی یک میلیون و سیصد هزار دلار آمریکا در طی این تراکنش ها معامله شده است.

جالب توجه است که بسیاری از متقاضیان ترجیح دادند کیف پول های دیجیتالی خود را با یوآن های دیجیتال بیشتری شارژ کنند که رقم مجموع شارژ مجدد کیف پول ها عبارت است از نهصد و یک هزار یوآن که معادل صد و سی هزار دلار آمریکا می باشد.

قابل توجه است مبلغ موجود در کیف پول های کاربرانی که در بازه زمانی مورد نظر موفق به استفاده از هدیه خود نشده اند به حساب بانک مرکزی چین عودت داده شده است.از طرفی این پروژه آزمایشی به عنوان آخرین اقدام کشور چین در جهت به کارگیری و توسعه رمزارز ملی یا ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور با عنوان یوآن دیجیتال محسوب می شود.

وزارت بازرگانی چین نسبت به اجرای آزمایشی این پروژه در شهرهای بزرگ و پرجمعیت چین نیز اقدام کرده است که عبارتند از شهرهای پکن، تیانجین، هبی، گواندونگ و همچنین مناطق هنگ کنگ و ماکائو.از طرفی بانک مرکزی چین بر آن است تا این پروژه را تا زمان شروع بازی های المپیک زمستانی شهر پکن در سال ۲۰۲۲ کاملا کاربردی و عملیاتی کند.قرعه کشی اخیر و اجرای آزمایشی یوآن دیجیتال در شهر شنژن به عنوان نخستین اقدام چین در این حوزه محسوب می شود که طیف وسیعی از عموم مردم درگیر آن شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید