بزرگترین بانک مغولستان ارائه خدمات کریپتو را آغاز می کند

یکی از جدیدترین گزارش های مرجع خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از آن است که بزرگترین بانک کشور مغولستان تصمیم دارد به زودی خدمات حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهد. در اطلاعیه این بانک آمده است که خدماتی همچون سپرده گذاری، حواله، مدیریت و نگهداری از دارایی های دیجیتال از طرف این بانک به مردم ارائه خواهد شد.

گزارش ها نشان می دهند که شرکت فعال در حوزه بلاکچین به نام شرکت Hexland که توسط گروه فنی یا گروه توسعه دهندگان شرکت بزرگ سامسونگ تاسیس شده است و همچنین شرکت فناوری مشهور Delio به زودی با بانک توسعه و تجارت کشور مغولستان که با حروف اختصاری TDB شناخته می شود وارد همکاری خواهند شد. قابل توجه است که این بانک به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های فعال در کشور مغولستان است که دارای بیش از ۵۰ شعبه در سراسر کشور می باشد. این بانک از طرف دیگر از نظر مجموع کل دارایی ها در میان فهرست ۱۷ بانک مغولستان توانسته است رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

از طرف دیگر لازم به ذکر است که طرفین این همکاری و مشارکت برای توسعه فعالیت ها و خدمات کریپتو در مغولستان به سه گروه فوق محدود نمی شود به طوری که یکی از شرکت های بزرگ فعال در حوزه معدن و فناوری بلاکچین به نام MDKI نیز وارد این همکاری شده است. یکی از شرکت های بزرگ حوزه استخراج ارزهای دیجیتال به نام Bitfury که به عنوان غول این حوزه شناخته می شود یکی از شرکای تجاری شرکت MDKI محسوب می شود.

شواهد نشان می دهند که قرار است بانک توسعه و تجارت مغولستان در مرحله اول با مشتریان صنعتی در حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال ارتباط دوطرفه خود را آغاز کند. پورتفوی این بانک شامل بیش از ۴۰۰ شرکت مغولستانی است که قرار است خدماتی همچون وام پروژه، وام معاملاتی، مشاوره مالی و … را به آن ها ارائه دهد.

شرکت Hexland با تخصص فنی در حوزه بلاکچین نیز خدماتی همچون توسعه و تایید قراردادهای هوشمند بلاکچینی، طراحی و ساخت و توسعه کیف پول رمزارزی و … را به مشتریان کشور مغولستان ارائه خواهد داد. یک مقام ارشد ناشناس در شرکت فناوری Delio به عنوان یکی از طرفین این همکاری نیز در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری گفت:

” این همکاری چندجانبه در مغولستان می تواند زمینه را برای ورود موًثر و قدرتمند ما به بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال در مقیاس جهانی با حداکثر منابع ممکن مهیا کند.”

لازم به ذکر است که هنوز تاریخ دقیقی برای راه اندازی و ارائه این خدمات به مردم کشور مغولستان اعلام نشده است.
جالب توجه است که مدیران دولتی شهر اولان باتور به عنوان پایتخت مغولستان در سال ۲۰۱۹ با شرکت کره ای فعال در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال به نام Terra به توافق رسیدند تا شیوه های رایج پرداختی قبض های خدماتی و همچنین نحوه پرداخت یارانه دولتی به مردم را در بستر استیبل کوین یا سکه پایدار Terra به پیش ببرند.
مقامات مغولستان از سال ۲۰۱۸ تاکنون در زمینه بلاکچین و کریپتو گام برداشته اند. بزرگترین اپراتور تلفن همراه مغولستان در سال ۲۰۱۸ به عنوان اولین نهاد قانونی موفق شد ارز دیجیتال اختصاصی خود را صادر و منتشر کند.

نگارنده : سجاد سیف

ممکن است شما دوست داشته باشید