بهترین و با ارزش ترین شرکت های فعال در حوزه بلاکچین

گزارش های منابع خبری نشان می دهند که شرکت بلاکچین ریپل بر اساس آخرین تحقیقات و رتبه بندی انجام شده توسط مراکز معتبر جهان رتبه اول را از نظر ارزش و موفقیت در میان شرکت های فعال در حوزه فناوری بلاکچین به خود اختصاص داده است.

یکی از شرکت های تحقیقاتی مشهور دنیا به نام شرکت هورون(Hurun) اخیرا فهرستی از شرکت های بزرگ جهان که ارزش آن ها در سال ۲۰۲۰ بیش از یک میلیارد دلار تخمین زده می شود را منتشر کرده است. قابل توجه است که تمامی شرکت ها از جمله استارتاپ هایی با سرمایه میلیارد دلاری که در قرن ۲۱ تاسیس شده اند ولی هنوز در ایکسچنج های عمومی لیست نشده اند نیز در فهرست منتشر شده از طرف این شرکت تحقیقاتی قرار دارند.

این گزارش که با عنوان “شاخص غول های بزرگ جهانی سال ۲۰۲۰” نامگذاری شده است نشان می دهد که مجموعا بیش از ۵۸۶ شرکت بزرگ با سرمایه میلیارد دلاری که به آن ها یونیکورن نیز گفته می شود در سطح جهان مشغول به فعالیت هستند که در مقایسه با فهرست موجود در سال ۲۰۱۹ افزایش قابل توجهی را نشان می دهد به طوری آمار این شرکت ها در سال ۲۰۱۹ فقط ۴۹۴ شرکت بوده است.

شرکت های فعال در صنعت بلاکچین توانسته اند ۲ درصد از این فهرست را به خود اختصاص دهند و شرکت بلاکچین ریپل با در اختیار داشتن بیشترین سرمایه و ارزش در میان شرکت های بلاکچینی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. شرکت ریپل در کل این فهرست در رتبه ۲۳ قرار دارد که در مقایسه با رتبه بندی سال گذشته که جایگاه ۲۸ را داشت رشد داشته و پنج پله صعود کرده است.
از طرفی بزرگترین تغییری که در حیطه شرکت های فعال در حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال رخ داده است به شرکت بایننس مربوط می شود که با ۳۰ پله رشد در مقایسه با فهرست سال گذشته توانسته است در نهایت رتبه ۱۰۸ را به خود اختصاص دهد.

شرکت بیت مِین یه عنوان بزرگترین بازنده از نظر ارزش گذاری

شاخص امسال منتشر شده از طرف مرکز Hurun حاکی از آن است که شرکت بیت مِین افت و کاهش چشمگیری را از نظر ارزش گذاری داشته است به طوری که ارزش آن در سال ۲۰۱۹ رقم ۱۲ میلیارد دلار برآورد شده بود و امسال به ۴ میلیارد دلار سقوط کرده است. کارشناسان این مرکز اعتقاد دارند که از دلایل سقوط ارزش شرکت بیت مِین باید به عملکرد قوی رقبای آن اشاره کرد.

ارزش ۸ میلیارد دلاری صرافی بزرگ رمزارزی کوین بِیس نیز در این رتبه بندی در مقایسه با سال گذشته تغییری نداشته است، اگر چه جایگاه آن یک رتبه افت داشته و رتبه ۳۱۱ را به خود اختصاص داده است.

شرکت بلاکچین ریپل با ارزش گذاری بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار بالاترین رتبه را در بخش فناوری بلاکچین در اختیار دارد که در مقایسه با گزارش سال گذشته ۵ میلیارد دلار رشد را نشان می دهد.
از طرفی موسسه تحقیقات بلاکچین که تحت نظارت مرکز توسعه اطلاعات و صنعت کشور چین یا CCID فعالیت می کند نیز شاخض ارزیابی خود راجع به شبکه های بلاکچین را منتشر کرده و شبکه بلاکچین EOS را به عنوان بهترین شبکه بلاکچین با بالاترین میزان استفاده معرفی کرده است. این در حالی است که شبکه بلاکچین بیت کوین سه پله سقوط داشته و در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید