به گزارش گانتلت بلاکچین مینا (Blockchain Mina) مقاوم در برابر حملات ۵۱ درصدی است

به گزارش گانتلت بلاکچین مینا (Blockchain Mina) مقاوم در برابر حملات ۵۱ درصدی است

سر خط خبر

طبق گزارش دریافتی از این پروژه مقیاس پذیری پروتکل مینا مقاوم در برابر خطرات امنیتی است

این بلاکچین از اثبات دانایی صفر و الگوریتم اثبات سهام منحصر به فرد خود استفاده میکند

طبق ارزیابی شبکه گانتلت مقیاس پذیری بالا این بلاکچین مورد بررسی قرار گرفت که مورد حمله ۵۱ درصدی قرار میگیرد یا خیر

براساس شبکه گانتلت ، بلاکچین مینا در برابر حملات ۵۱ درصدی مقاوم است. تجزیه و تحلیل شرکت تحقیقاتی به بررسی استفاده بلاکچین از فناوری zk-SNARK پرداخت.

تجزیه و تحلیل: مینا مقیاس پذیر و امن

طبق گزارش جدیدی که منتشر شده است، بلاکچین مینا مقیاس پذیر و کاملا امن است
شبکه گانتلت به بررسی فناوری zk-SANRK و تجزیه و تحلیل این پروتکل که منجر به یک بستر مدل سازی مالی برای دیفای شده است پرداخت.این شرکت نتیجه گرفت که حمله ۵۱ درصدی به پروتکل دشوار خواهد بود زیرا ماینر های مخرب قبل از رسیدن به سود، ضرر میکند زیرا ارزش آن رمز ارز کاهش پیدا میکند.حمله ۵۱ درصدی نوعی حمله به شبکه بلاکچین است که در آن یک فرد یا گروه میتواند نیمی از میزان قدرت هش کل شبکه را بدست آورد.

اگرچه این حمله بیشتر بر روی بلاکچین هایی که از قانون اجماع اثبات کار پشتیبانی میکند محتمل به نظر میرسد اما طبق نتایج به دست آمده از شبکه گانتلت حملات ۵۱ درصدی بر روی قانون اجماع اثبات سهام نیز امکان پذیر است.حمله به پروتکل بلاکچین مینا اغلب گرانتر از حمله به قانون اجماع اثبات سهام نرمال است.

پروتکل مینا از ZK-SNARK استفاده میکند که به عنوان اثبات دانایی صفر نیز تلقی میشود آنها از کلید های رمزنگاری مخفی استفاده میکنند به عبارت ساده، دو طرف یک معامله نیاز به افشای اطلاعات جهت اثبات ندارند و هریک از طرفین میتوانند بدون نیاز به افشا کردن اطلاعات به دیگری اطمینان دهند که دارای آن اطلاعات هستند.

ایوان شاپیرو ، مدیر عامل و بنیانگذار آزمایشگاه های تیم Mina ، به Crypto Briefing توضیح داد که تحقیقات نشان می دهد .

“مینا به لطف استفاده از zk-SNAK و بدون قفل کردن های طولانی مدت در برابر حمله مقاوم است.”

Vitalik Buterin ، بنیانگذار Ethereum ، کمک کرد تا zk-SNARKS در جامعه بلاکچین مشهور شود ، اما زنجیره های مختلف دیگری از این فناوری استفاده کرده اند. زنجیره بلوک مینا از zk-SNARKS برای بهبود مقیاس پذیری استفاده می کند ، زیرا به کاهش اندازه بلاک تا ۲۲ کیلوبایت کمک می کند.

سایر بلاکچین ها به طور قابل توجهی بزرگتر هستند: طبق Blockchain.com زنجیره بیت کوین بیش از ۳۲۴ گیگابایت است.مدیر عامل این کمپانی معتقد است که بلاکچین هایی که دارای زنجیره داده با حجم بالا هستند امنیت را به خطر میاندازند زیرا بارگیری این حجم از داده محدودیتی برای ماینر ها میباشد و باعث میشود که بلاکچین غیر متمرکز را محدود کند وی همچنین گفت امیدوار است با حل این مشکل و افزایش دسترسی به موفقیت برسد.

با استفاده از zk-SNARKS ، مینا می تواند حجم را تا حد قابل توجهی که قابل کنترل باشد کاهش دهد در واقع حجم را تا ۲۲ کیلوبایت کاهش داده اند با این تکنیک خیلی راحت میشود در یک دستگاه موبایل بارگزاری شود.

وب سه بیش از حد مقیاس پذیر

مقیاس پذیری و امنیت در مورد بلاکچین ها، به همراه عدم تمرکز ، موضوع اصلی بحث های تخصصی است. بسیاری معتقدند که بلاکچین کامل به هر سه عنصر نیاز دارد ، هرچند دستیابی به موفقیت در هر یک از آنها دشوار است.مینا از مکانیزم اجماع اثبات سهام Ouroboros Samasika استفاده می کند ، مشابه الگوریتم های خانواده Ouroboros. با این حال ، این الگوریتم های قدیمی Ouroboros را بهبود می بخشد ، زیرا اعتبار سنج ها قبل از یک دوره انتخاب می شوند ، نه اینکه سهام را برای مدت زمان طولانی حفظ کنند. این باعث می شود تا مهاجم نتواند سهام خود را برداشته و از موقعیت خود برای فورک زنجیر استفاده کند.

زنجیره بلوک Mina سبک ترین در جهان است. این بخشی از تعداد فزاینده ای از زنجیره ها است که از فناوری های پیشرفته رمزنگاری مانند zk-SNARKS برای ایجاد آنچه “Web3” نامیده می شود استفاده می کند – تکرار غیرمتمرکز اینترنت ، جایی که زنجیره های بلوکی مانند Mina به عنوان لایه تسویه حساب برای مبادله ارزش در برنامه های غیرمتمرکز عمل می کنند.
شاپیرو تأیید کرد: “راه اندازی شبکه اصلی آن “به سرعت در حال نزدیک شدن است”.

ممکن است شما دوست داشته باشید