بیت کوین بدون ترمز در حال اوج گیری است

داده های موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که بیت کوین پس از عبور از مقاومت ۱۶ هزار دلاری با قدرت چشمگیر و قابل توجهی در حال صعود است به طوری که نزدیک به پنج درصد رشد داشته و اکنون در آستانه عبور از مقاومت ۱۶۵۰۰ دلاری با موانعی روبرو شده است.

نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو بر آن بود که شکسته شدن مقاومت ۱۶۰۰۰ دلاری بسیار مهم و حیاتی است و می تواند به عنوان یک نقطه عطف در شتاب بازار گاوی بیت کوین در نظر گرفته شود. این در حالی است که گاوها موفق شدند بیت کوین را حتی از مقاومت ۱۶۲۰۰ دلاری نیز رد کنند و در نتیجه جایگاه خود را در بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته تثبیت کرده است.

آیا قیمت بیت کوین در بالاتر از مرز ۱۶۰۰۰ دلار ماندگار است؟

شواهد نشان می دهند که احتمال سقوط نرخ به پایین تر از مرز ۱۶۰۰۰ دلار اندک است. این رمزارز بزرگ در حال حاضر در آستانه مرز ۱۶۵۰۰ دلار در حال معامله است و سقف قیمتی جدیدی در مرز ۱۶۴۸۷ دلار شکل گرفته است. طیف وسیعی از تحلیلگران بر این باورند که نخستین سطح حمایتی بیت کوین در روند نزولی در محدوده ۱۶۲۰۰ دلار هدف گذاری می شود. از طرفی دو خط روند صعودی با حمایت نزدیک به ۱۶۰۸۰ دلار و ۱۵۹۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی بیت کوین دیده می شود.

Bitcoin 11 - بیت کوین بدون ترمز در حال اوج گیری است
نکته مهم دیگری که در رابطه با روند صعودی بیت کوین باید مد نظر قرار داده شود این است که مقاومت ۱۶۵۰۰ دلار به عنوان یک سطح مقاومتی سخت و قوی شناخته می شود و اگر گاوها بتوانند این مرز را بشکنند؛ می توان ادعا کرد که درها برای جهش بیشتر بیت کوین باز خواهند شد به طوری که احتمالا صعود تا مرز ۱۶۸۰۰ دلار در کوتاه مدت به وقوع خواهد پیوست.

آیا روند ریزش بیت کوین مورد حمایت قرار می گیرد؟

اگر خرس ها بتوانند نبض بازار را در دست گرفته و یک روند نزولی را آغاز کنند، مرز ۱۶۲۰۰ دلار به عنوان یک مرز حساس در نظر گرفته خواهد شد به طوری که اگر شکسته شود به سرعت تا مرز ۱۶۰۰۰ دلار سقوط خواهد داشت که همان مرزی است که روز گذشته در روند صعود شکسته شد.

از طرفی با سقوط نرخ به کمتر از مرز ۱۶۰۰۰ دلار باید احتمال افزایش سرعت کاهش نرخ را تقویت کرد به طوری که ریزش قیمت تا مرز ۱۵۵۰۰ دلار به دور از انتظار نخواهد بود. ار طرف دیگر سوابق موجود در تاریخ یازده ساله معاملات بیت کوین نشان می دهد که افزایش ناگهانی و پرشتاب بیت کوین معمولا کاهش و ریزش نرخ را به دنبال داشته است ولی به نظر می رسد صعود اخیر بیت کوین بدون ترمز و با قدرت در حال پیشروی است.

بنابراین تریدرها باید سطوح حمایتی ۱۶۵۰۰ دلار، ۱۶۸۰۰ دلار و متعاقب آن ۱۶۸۵۰ دلار را به عنوان سطوح مقاومتی اصلی در مسیر گاوی بیت کوین در نظر بگیرند و از طرفی ۱۶۲۰۰ دلار و متعاقب آن ۱۶۰۰۰ دلار نیز به عنوان سطوح حمایتی اصلی هدف گذاری می شوند.

آیا بیت کوین در سال ۲۰۲۰ می تواند رکورد سال ۲۰۱۷ را پشت سر بگذارد؟

ممکن است شما دوست داشته باشید