بیش از نیم میلیون بیت کوین در اختیار شرکت گری اسکیل(Grayscale)

یکی از آخرین گزارش های منبع خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از آن است که شرکت بزرگ سرمایه گذاری Grayscale در حال حاضر بیش از نیم میلیون از بیت کوین های موجود در صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار گرفته است.

بدین ترتیب بر اساس گزارشی که در مورخ ۱۶ نوامبر منتشر شده است؛ این شرکت مشهور سرمایه گذاری در حال حاضر بیش از ۸/۳۵ میلیارد دلار در قالب بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – را در اختیار دارد. قابل توجه است که این رقم معادل ۲/۶۹ درصد از مجموع عرضه دارایی بیت کوین در بازار و مارکت کپ آن است.

از طرفی اگر پیش بینی مرکز تحقیقاتی Chainalysis مبنی بر گم شدن و از بین رفتن ۳/۷ میلیون از دارایی های بیت کوین را در نظر بگیریم؛ می توان ادعا کرد که شرکت Grayscale در حال حاضر بیش از ۳/۳۷ درصد از بیت کوین های در گردش بازار رمزارزها را در اختیار دارد.

بدیهی است که سرمایه گذاران نهادی یا سازمانی تمایل دارند خرید بیت کوین های خود را از طریق شرکت های معتبری همچون گری اسکیل(ّGrayscale) نهایی کنند. از این رو حاضرند حتی مبلغ بیشتری پرداخت کنند و دارایی های خود را همراه با امنیت اینگونه شرکت ها خریداری و نگهداری کنند. از این رو قیمت سهام این شرکت به طور چشمگیری رشد کرده است. از طرفی ارزش سهام صندوق ببیت کوین این شرکت به عدد ۱۵/۶۲ دلار رسیده است.

گری اسکیل در حال حاضر ۲ درصد مالیات را به صورت سالیانه از سپرده گذاران خود دریافت می کند.

به طور کلی شرکت سرمایه گذاری Grayscale مبالغ قابل توجهی را در سال ۲۰۲۰ به خرید بیت کوین اختصاص داده و حجم چشمگیری از بیت کوین ها ذخیره کرده است. این در حالی است که حجم بیت کوین های این شرکت مخصوصا در بازه زمانی شش ماه گذشته دوبرابر شده و تا ۵۰ درصد رشد کرده است.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که رکورد سرمایه گذاری در بیت کوین در بازه هفتگی را شکسته است به طوری که تعداد ۱۵/۹۰۷ بیت کوین را در بازه هفتگی خریداری کرده که برابر است با ۲۱۵ میلیون دلار.

از طرف دیگر صندوق سرمایه گذاری اتریوم این شرکت نیز در سال ۲۰۲۰ مبلغ بسیار قابل توجهی را به خرید بزرگترین آلت کوین بازار – اتریوم – اختصاص داده است به طوری که ۱/۷۵ میلیارد دلار در قالب رمزارز اتریوم را نگهداری می کند. این رقم معادل ۲/۲۴ درصد از رمزارزهای اتریوم در گردش را شامل می شود.

در ادامه جدولی از سایر صندوق های این شرکت همراه با سرمایه های آن ها را مشاهده می کنید. همانطور که می بینید؛ هشت صندوق دیگر این شرکت مجموعا رقم چهارصد میلیون دلار را به خود اختصاص داده اند.
10 - بیش از نیم میلیون بیت کوین در اختیار شرکت گری اسکیل(Grayscale)به طور کلی به نظر می رسد شرکت های بزرگ سرمایه گذاری با توجه به خودنمایی پتانسیل های بیت کوین، تمایل شدیدی به ذخیره و نگهداری این رمزارز بزرگ دارند. به نظر شما پیامدهای سرمایه گذاری های هنگفت توسط این شرکت ها چه خواهد بود؟ آیا می تواند منجر به صعود بیشتر نرخ و شکسته شدن رکورد سال ۲۰۱۷ شود؟

ممکن است شما دوست داشته باشید