تثبیت قیمت بیت کوین در چند روز اخیر و احتمال جهش نرخ

داده های موجود در نمودارهای مختلف بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نشان از تثبیت قیمت یا ایست روند بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز بازار کریپتو و سایر آلت کوین ها دارند و این می تواند نویدی مبنی بر احتمال جهش و اوج گیری نرخ دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین در طی چند روز آینده باشد.
منابع خبری اخیرا گزارش دادند که صرافی مشهور رمزارزی کو کوین(Kucoin) در بعد از ظهر روز جمعه مورد حمله هکرها قرار گرفته است به طوری که هکرها موفق شدند بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در قالب دارایی های دیجیتال مختلف اعم از بیت کوین و … را از کیف پول های گرم یا متصل به اینترنت این صرافی به سرقت ببرند.

سوابق موجود در بازار کریپتو نشان داده است که نمونه های قبلی حمله به صرافی ها معمولا تاثیر منفی بر نرخ ارزهای دیجیتال یا رمزارزها از حمله بیت کوین داشته اند ولی به نظر می رسد انتشار اخبار حمله اخیر به صرافی Kucoin تاثیر معنی داری به روی ارزهای دیجیتال نداشته و باعث افت قیمت آن ها نشده است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که شاید نتوان همیشه امنیت را به صورت کامل، بی نقص و تمام عیار در حوزه بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال تامین کرد ولی همیشه تلاش مدیران پلتفرم های معاملاتی در سراسر جهان بر این است تا چند قدم از هکرها جلوتر باشند تا آسیبی به ابعاد امنیتی پلتفرم آن ها وارد نشود.

در ادامه نمایی از عملکرد ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

Untitled 1 -  تثبیت قیمت بیت کوین در چند روز اخیر و احتمال جهش نرخ
از طرف دیگر آمارها حاکی از آن هستند که آمار معاملات محصولات سرمایه گذاری قابل معامله در بورس در حوزه ارزهای دیجیتال که با حروف اختصاری ETP شناخته می شوند به طور محسوسی کاهش یافته است به طوری که از حدود ۱۸۶ میلیون دلار در بازه زمانی روزانه در اواسط ماه آگوست به حدود ۴۸ میلیون دلار در میانه ماه سپتامبر رسیده است. این نشان می دهد که موج عظیمی از تریدرها و سرمایه گذاران بازار بیت کوین و آلت کوین ها خریدهای خود را متوقف کرده و منتظرند روند صعودی و بازار گاوی این بازار از سر گرفته شود.

رمزارز بزرگ بیت کوین در مورخ ۲۴ سپتامبر از خط روند صعودی نمودار اوج گرفت و پس از آن هنوز در محدوده سطح مقاومتی ۱۰۸۰۰ دلار بدون رفتار و عکس العمل خاصی باقی مانده است. این نشان می دهد که خرس های بیت کوین در تلاش هستند رالی ترمیمی بیت کوین را در سطوح فعلی متوقف کنند و گاوها نیز در مقابل دست از تلاش برنداشته و اجازه کاهش نرخ بیت کوین به کمتر از سطح ۱۰۵۰۰ دلار را نمی دهند.

از طرفی از آنجایی که میانگین های متحرک مختلف به صورت مسطح درآمده و شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز دقیقا کمی پایین تر از خط میانی است، می توان نتیجه گرفت که تعادل میان عرضه و تقاضای بیت کوین برقرار است. اگر گاوها بتوانند امروز را با نرخ بالای ۱۰۸۰۰ دلار به پایان برسانند احتمال صعود سریع نرخ بیت کوین تا ۱۱۱۷۸ دلار وجود خواهد داشت و انتظار می رود خرس ها در این سطح به شدت مانع رشد بیشتر قیمت شوند.به طور کلی عدم موفقیت گاوها در رساندن نرخ به بالاتر از سطح ۱۰۸۲۴ دلار می تواند منجر به ایجاد موج عظیمی از فروش بیت کوین و ذخیره سود شود و روند صعودی را با خطر جدی مواجه کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید