تجزیه و تحلیل قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر

بر اساس آمارهای موجود، حدود ۴۲ درصد از مجموع بیت کوین های عرضه شده به بازار در طی دو سال گذشته جابجا نشده اند و این نشان می دهد که سرمایه گذاران بیت کوین با انگیزه افزایش قیمت، بیت کوین خود را نگه داشته اند.

بدیهی است که مقدار کمتر بیت کوین در گردش منجر به کاهش عرضه شود و از طرفی هالوینگ پیش رو نیز کاهش عرضه را تشدید کرده و در نتیجه احتمال افزایش قیمت تقویت می شود.

مبتکر مدل ارزشیابی “سهام به جریان”(Stock- to- flow) معتقد است که نرخ بیت کوین تا پیش از دسامبر ۲۰۲۱ از مرز ۱۰۰ هزار دلار عبور خواهد کرد. در این میان برخی از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که بازارهای مالی جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود مواجه خواهند شد و نرخ بیت کوین می تواند در پی این بحران جهانی مالی از مرز ۱۰۰ هزار دلار و بیشتر عبور کند.
11 1 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتراز طرفی در حالی که سرمایه گذارهای کریپتو نسبت به چشم انداز آینده بیت کوین هیجان زده هستند، رئیس BOE به سرمایه گذاران نسبت به خرید آن هشدار داده و می گوید: “اگر قصد خرید بیت کوین را دارید، آماده از دست رفتن کل سرمایه خود باشید چون بیت کوین هیچگونه ارزش ذاتی ندارد.”

تا پیش از این بخش عمده ای از شکایات بانک های مرکزی و رگولاتورها این بود که بیت کوین در بازارهای سیاه اینترنتی یا دارک نت مورد استفاده قرار می گیرد ولی اخیرا بر اساس آخرین آمار Chainanalysis، در سال ۲۰۱۹ تنها ۱/۱ درصد از معاملات ارزهای دیجیتال به ارزش یک تریلیون دلار به فعالیت های غیر قانونی اختصاص یافته است. این نشان می دهد که استفاده از اینگونه دارایی ها در مسیر سالم وبهینه خود قرار گرفته است.

بیت کوین

بیت کوین از محدوده ۸/۴۰۰ دلار تا ۹۰۰۰ دلار خارج شده است و با یک مقاومت فرعی در میانگین متحرک نمایی یا EMA 20 روزه در نرخ ۹/۱۳۵ دلار مواجه است. اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالای EMA 20 روزه سوق دهند، احتمال حرکت به سمت ۱۰/۰۰۰ دلار و بالاتر از آن به ۱۰/۵۰۰ دلار وجود دارد.
m22 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
نمودار نشان می دهد که EMA 20 روزه در حال توقف است و شاخص قدرت نسبی(RSI) نیز به نزدیک نقطه میانی رسیده است که نشان از کاهش فشار فروش دارد. بنابراین توصیه ما مبنی بر خرید، همچنان پابرجاست.

از طرفی اگر بر خلاف تصور ما، نرخ بیت کوین تغییر جهت داده و به کمتر از ۸/۴۰۰ دلار سقوط کند، کاهش شدیدتری نیز به دنبال آن وجود خواهد داشت. بدین ترتیب، مرحله حمایتی بعدی در محدوده ۷/۸۵۶ دلار است و پیش بینی می شود گاوها در این مرحله با تمام توان خود از این سطح حمایتی دفاع کنند.

اتریوم

گاوها در تلاشند نرخ اتریوم را به بالاتر از سطح مقاومتی overhead در ۲۳۵/۷۰ دلار سوق دهند. در صورت موفقیت گاوها، حرکت به ۲۷۷/۰۹۱ دلار و پس از آن صعود به ۲۸۸/۵۹۹ دلار ممکن است. بنابراین پیشنهاد ما مبنی بر خربد، همچنان پابرجاست.
m33 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
از طرفی اگر روند نرخ بر خلاف تصور ما معکوس شده و از سطح فعلی پایین تر رود یا نتواند در بالاتر از قیمت ۲۳۵/۷۰ دلار باقی بماند، احتمالا با توقف و نوسان محدود چند روزه مواجه خواهیم شد.

بعلاوه، EMA20 روزه ثابت و قرارگیری شاخص RSI در میانه، نشان از تعادل میان خریداران و فروشندگان دارد.
انتظار می رود این روند به نفع خرس ها در سقوط زیر ۹۵/۲۰۹ دلار خواهد بود. اگر این سیر نزولی ادامه دار باشد، سطح حمایتی بعدی در ۱۹۷/۷۵ دلار خواهد بود.

ریپل

نرخ ریپل در بالای مثلث نزولی شکسته شده است و گاوها در میانگین های متحرک در ۰/۲۵ دلار با مشکل جدی مواجه خواهند شد.
m44 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر نرخ ریپل از سطوح مقاومتی overhead سقوط کند، احتمالا با توقف و نوسان محدود چندروزه روبرو خواهیم بود.
در مقابل، اگر گاوها بتوانند نرخ ریپل را به بالاتر از ۰/۲۶۳۶۲ دلار سوق دهند، صعود به ۰/۲۸۵۵۰ دلار و حتی بالاتر به ۰/۳۱۵۰۳ دلار نیز ممکن است.

از آنجایی که معاملات ریپل در این روزها رونق چندانی ندارد ، باید منتظر قیمت پایدار در بالاتر از ۰/۲۶۳۶۲ دلار و سیر صعوی آن بمانیم.

بیت کوین کش

بیت کوین کش سیر خود در کانال نزولی را تغییر داده است. این نشان می دهد که عدم سقوط به زیر ۳۰۶/۷۸ دلار باعث جذب خریداران شده است. با این حال، گاوها ممکن است در EMA 20 روزه که دقیقا پایین تر از مقاومت افقی در ۳۶۰ دلار است با موانعی روبرو شوند.
m55 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر نرخ از ۳۶۰ دلار افت کند، احتمالا با توقف و نوسانات محدود چندروزه روبرو خواهیم بود. از طرفی اگر نرخ به پایین تر از ۳۰۶/۷۸ دلار رود، سیر منفی به خود خواهد گرفت.

با این وجود اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از ۳۶۰ دلار سوق دهند، صعود به ۴۰۰ دلار و بالاتر از آن به ۲۴۸/۵۷ دلار نیز ممکن است.

بنابراین تریدرها می توانند در محدوده بالاتر از ۳۶۰ دلار اقدام به خرید کنند و در محدوده ۳۰۶ دلار از ضرر و زیان جلوگیری کنند. بدیهی است که در صورت صعود بیشتر نرخ، محدوده توقف ضرر و زیان نیز متفاوت خواهد شد.

بیت کوین اس وی

اگرچه بیت کوین اس وی در تاریخ ۴ مارس از سطح حمایتی ۲۳۶ دلار سقوط کرد ولی خرس ها نتوانستند از این حرکت نفع قابل توجهی ببرند که نشان از حجم مناسبی از خرید در سطوح پایین تر دارد. گاوها اکنون در تلاشند نرخ را به بالاتر از EMA 20 روزه سوق دهند.
m66 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
در صورت موفقیت گاوها، نرخ می تواند با یک مقاومت فرعی در ۴۳/۳۰۱ دلار به سمت ۳۳۷/۸۰ دلار جهش داشته باشد. انتظار می رود خرس ها از ۳۳۷/۸۰ دلار به شدت دفاع کنند. اگر نرخ از این سطح سقوط کند، با توقف و نوسان محدود چندروزه مواجه خواهیم بود.
با این حال اگر نرخ از EMA 20 روزه سقوط کند و بار دیگر به کمتر از ۲۳۶ دلار افت کند، شاهد حضور پررنگ تر فروشنده ها خواهیم بود. به طور کلی سقوط از سطح حمایتی ۲۰۰ دلار، سیر مننفی شدیدی را به دنبال خواهد داشت.

لایت کوین

لایت کوین در تاریخ ۴ مارس توانست سطح حمایتی SMA 20روزه را حفظ کند که برخی از خریداران را به خود جلب کرد. اکنون گاوها در تلاش خواهند بود تا نرخ را به بالای سطح مقاومتی Overhead در ۶۶/۱۴۸۶ دلار سوق دهند که پیش بینی می کنیم با مقاومت سختی در این راه روبرو خواهند شد.
m77 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر نرخ لایت کوین از ۶۶/۱۴۸۶ دلار سقوط کند، تا چند روز شاهد توقف و نوسان محدود خواهیم بود. به طور کلی کاهش نرخ به کمتر از ۵۶/۲۴۳ دلار، سیر نزولی شدیدی را در پی خواهد داشت.

با این حال اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از ۶۶/۱۴۸۶ دلار حرکت دهند، صعود به ۸۰/۲۷۴۱۱ دلار ممکن است. تریدرها می توانند در محدوده بالاتر از ۶۶/۱۴۸۶ دلار خرید کرده و در صورت تنزل به ۵۶ دلار از ضرر و زیان بیشتر جلوگیری کرده و اقدام به فروش کنند.

ایاس

ایاس اخیرا توانست سیر نزولی خود را معکوس کند که نشان از بازگشت خریداران به صحنه دارد. با این حال، سیر صعودی ایاس به راحتی انجام نخواهد شد چون انتظار میرود خرس ها در مقابل مقاومت آتی ۴ دلار به شدت از خود واکنش نشان دهند.
m88 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر نرخ از ۴ دلار سقوط کند، احتمال کاهش به SMA 200 روزه وجود دارد و تا چند روز پس از آن در این محدوده در حال نوسان خواهد بود. کاهش نرخ به کمتر از SMA 200 روزه، سیر منفی شدیدی را به دنبال خواهد داشت.
درمقابل، اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از ۴ دلار سوق دهند، صعود به ۴/۴۱۲۴ دلار و بالاتر از آن به ۴/۸۷۱۹ دلار ممکن است. گاوها می توانند در محدوده بالاتر از ۴ دلار، موقعیت لانگ به خود بگیرند و در ۳/۳ دلار اقدام به فروش کنند.

سکه بایننس

سکه بایننس نیز توانسته سیر نزولی خود و همچنین SMA 20 روزه را معکوس کند که نشانه مثبتی است. با این حال، انتظار داریم خرس ها مقاومت های سختی را در محدوده ۲۱/۸۰ دلار و بالاتر از آن در ۲۳/۵۲۱۳ دلار برای گاوها به وجود آورند.
m99 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتراگر نرخ از سطوح مقاومتی سقوط کند، احتمالا تا چند روز در محدوده توقف و نوسان محدود باقی خواهد ماند.
صعود از ۲۳/۵۲۱۳ دلار می تواند جهش های بعدی به ۲۷/۱۹۵ دلار و بالاتر از آن به ۳۲ دلار را به همراه داشته باشد. از طرف دیگر، کاهش نرخ به کمتر از ۱۷/۷۰۵۱ دلار، سیر منفی شدیدی را در پی خواهد داشت. در حال حاضر تا زمان مشاهده نشانه های مثبت، پیشنهادی مبنی بر معامله سکه بایننس نداریم.

تزوس

نرخ تزوس اخیرا در تاریخ ۴ مارس از مقاومت سخت ۳/۰۱۱ دلار عبور کرد که پیشنهاد ما برای خرید را در آنالیز قبلی به دنبال داشت. خرس ها تلاش کردند نرخ را به کمتر از ۳/۰۱۱ دلار کاهش دهند ولی گاوها به شدت از خود واکنش نشان دادند.
110 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از ۳/۳۳۶۷ دلار سوق دهند، جهش های بعدی به ۳/۵۸۵ دلار و بالاتر از آن به ۳/۹۴۹۹ دلار محتمل است. EMA 20 روزه شروع به رشد کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به منطقه مثبت صعود کرده است که نشان می دهد گاوها نبض بازار را به دست گرفته اند.

تریدرها می توانند در محدوده ۲/۷۰ دلار از موقعیت لانگ صرف نظر کرده ومانع ضرر بیشتر شوند. اگر خرس ها روند نرخ را معکوس کرده و آن را به کمتر از سطح حمایتی حساس ۳/۰۱۱ دلار کاهش دهند، رویکرد گاوی ما باطل خواهد شد.

چین لینک

به نظر می رسد گاوها در تقابل با مقاومت سخت در سطح روانشناختی ۵ دلار هستند. با این حال نکته مثبت اینجاست که خریداران در حال تغییر سریع مواضع خود نیستند. اگر چین لینک بتواند در محدوده بالاترین نرخ تاریخ خود تاب بیاورد، احتمال پرش های بعدی و صعود بیشتر وجود دارد.
111 - تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر
اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از ۵ دلار سوق دهند، شاهد پرش های بعدی به ۵/۶۹۳۴ دلار و بالاتر از آن به ۷/۳۱۰۱ دلار خواهیم بود. بعلاوه، EMA 20 روزه پایدار و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که نبض بازار به دست گاوهاست.

با این وجود اگر خرس ها در کاهش نرخ به کمتر از ۴/۵۰ دلار موفق باشند، افت به ۴/۱۶ دلار نیز محتمل است. در رابطه با چین لینک نیز تا زمان مشاهده نشانه های مثبت، پیشنهادی برای معامله آن نداریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید