تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچین

بازار ارزهای دیجیتال در آغاز ماه فوریه عملکرد بسیار خوبی داشت به طوریکه بسیاری از آلت کوین ها توانستند سیر نزولی دو ساله اخیر را معکوس کرده و با افزایش چشمگیر حجم معاملات از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور کنند. بدین ترتیب سرمایه گذاران توانستند موفق به کسب سود و بازدهی دو رقمی و حتی سه رقمی روزانه شوند.
بیت کوین در تاریخ ۱۳ فوریه با نرخ ۱۰/۵۰۰ دلار معامله می شد و تحلیلگران گاوی پیش بینی کردند که سلطان ارزهای دیجیتال به زودی از سطوح مقاومتی۱۱/۰۰۰ و ۱۱/۵۰۰ نیز عبور می کند و راه برای بازگشت سریع به محدوده ۱۲/۰۰۰ دلار هموار خواهد شد. سرمایه گذاران حتی زمانی که نرخ به ۹/۵۰۰ دلار سقوط کرد همچنان به رویکرد صعودی باور داشتند چون بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این افت قیمت فقط یک حرکت بازگشتی کوتاه مدت و اجتناب ناپذیر است.
همه این تئوری ها، فرضیه ها و نظریه ها با ورود ویروس کرونا رنگ دیگری به خود گرفتند.
این ویروس که به طوری رسمی با عنوان کووید ۱۹ شناخته می شود، عناوین خبری را از اواخر دسامبر ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده بود ولی ترس از شیوع این ویروس در دوهفته اخیر به بازارهای جهانی نیز گسترش یافت به طوریکه سرمایه گذاران شروع به تفکر درباره مخرب ترین اثرات این ویروس بر بهره وری اقتصادی کردند.

11 - تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچین
نرخ بازارهای جهانی و ارزهای دیجیتال در طی هفته گذشته به شدت و به طور بی سابقه ای سیر نزولی داشته اند به طوریکه ۶/۳ تریلیون دلار از ارزش بازار سهام و ۴۸ میلیارد دلار از ارزش بازار کریپتو کاسته شد. قیمت بیت کوین تنها در یک هفته با سقوط ۱/۵۰۰ دلاری روبرو شد و تحلیلگران بیم آن را دارند که در صورت ادامه این روند نزولی، بیت کوین مجددا با محدوده ۷/۰۰۰ دلار مواجه شود.

تحلیل بر اساس فعالیت شبکه بلاکچین

سرمایه گذاران احتمالا با تکیه بر تحلیل های تکنیکال استاندارد، رویکرد نزولی کوتاه مدت را نسبت به قیمت بیت کوین پذیرفته اند. اما داده های شبکه بلاک چین، چه ابعادی را می تواند راجع به وضعیت کنونی بزرگ ترین دارایی دیجیتال بازار روشن کند؟ با هدف دریافت جزئیات بیشتر و درک عمیق تر موضوع با موسس شرکت گلس نود(جان هاپل) درباره معیارهای مختلف بلاکچین و نحوه اثرگذاری آن ها بر وضعیت کنونی و آینده بیت کوین مصاحبه ای به عمل آمده است که در ادامه توجه شما را به آن جلب می کنیم :
سوال : بیت کوین در هفته گذشته، نزدیک به ۱۵۰۰ دلار کاهش داشت و رویکرد سرمایه گذار نیز بر اساس Fear and Greed Index(شاخص ترس و طمع) به رویکردی نزولی تبدیل شده است. آیا داده های موجود در شبکه بلاکچین نیز دیدگاه مشابهی را ارائه می دهد؟
جان هاپل : اساسا در حال حاضر رویکرد کلی سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین، مثبت به نظر می رسد. شاخص ASOL بیت کوین در شبکه بلاکچین، معیاری است که میانگین میزان تراکنش های خروجی(فروش بیت کوین) را در یک بازه زمانی مشخص نشان می دهد.
تا زمانی که این شاخص در سطوح پایین خود پابرجاست، دیگر نیازی نیست نگران این باشیم که سرمایه گذاران بلندمدت در حال فروش سرمایه های خود و خروج از بازار هستند. اگر این شاخص در طی هفته های متوالی روند صعودی خود را حفظ کند می تواند کمی نگران کننده باشد – همانطور که در شرایط اشباع فروش، بارها شاهد آن بوده ایم.
22 - تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچینسوال : دیدگاه شما راجع به آمار بالای فروش در هفته گذشته و سقوط قیمت چیست؟ آیا این بدان معناست که سرمایه گذاران بیت کوین در حال ترک بازار هستند؟
جان هاپل : نه لزوما اینطور نیست. در حال حاضر، نمودار شاخص HODL نشان می دهد که میزان بیت کوین هایی که بیش از دو سال از جابجایی آن ها می گذرد در حال افزایش است. این نمودار از طرف دیگر نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری نسبت به سال گذشته، تمایل به حفظ دارایی های خود دارند.
33 - تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچین
علاوه بر این میزان سودهای تحقق نیافته در سطح مناسبی قرار گرفته و در حال حاضر پتانسیل بسیاری برای صعود بازار وجود دارد. با توجه به سوابق موجود در سالهای گذشته، این شاخص در جهت جهش دوباره بازار به خوبی عمل کرده و درحال حاضر نیز در سطح مشابهی با شروع دوره گاوی پیشین قرار دارد.
44 - تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچین
سوال : رسانه ها در اواخر سال ۲۰۱۸ و سراسر سال ۲۰۱۹ اطلاعات پراکنده ای را از ابعاد مختلف بیت کوین و اطلاعات آماری آن به مخاطبان ارائه دادند. داده های موجود در شبکه بلاکچین چه ابعاد تازه ای را برای ما روشن می کند؟
جان هاپل : فعالیت و رشد شبکه از سال گذشته تاکنون رو به بهبود است. به عنوان مثال تعداد تراکنش ها در حال افزایش و رو به رشد است. منظورم از این تراکنش ها، معاملاتی است که دارای مبدا و مقصد متفاوتی هستند و آدرس های مشابه را شامل نمی شود.
از طرفی هر هفته شاهد آدرس هایی هستیم که از زمان افتتاح آنها تاکنون به بالاترین میزان و اوج موجودی خود می رسند.
55 - تحلیل وضعیت بیت کوین بر اساس شبکه بلاکچین
تیم تحقیق و توسعه ما اخیرا به این نتیجه رسیده اند که بیش از ۷۵ درصد از حجم معاملات بیت کوین در شبکه بلاکچین تغییر نیافته است. در ادامه توجه شما را به گزارش اخیر شرکت گلس نود جلب می کنیم :
“داده های شبکه بلاکچین بدون شک بسیار ارزشمند هستند ولی در حالت اولیه خود ممکن است بسیار مفید واقع نشوند. در حقیقت، این داده ها نیاز به آنالیز و پردازش دقیق دارند تا بتوان نتایج مفیدی را از آنها استخراج کرد.”

ممکن است شما دوست داشته باشید