تریدرها و سرمایه گذاران در انتظار جهت گیری بعدی بیت کوین

داده ها و آمارهای موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که تریدرها تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند روند حرکتی جدیدی را در بازار بیت کوین و آلت کوین ها با حمله به سطوح مقاومتی پیش رو آغاز کنند. از طرفی شرکت مشهور مدیریت سرمایه گذاری ARK در آخرین اظهارات خود روند صعودی و بازار گاوی پرقدرتی را برای رمزارز بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال بازار کریپتو پیش بینی کرده است. این گروه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که ارزش بازار این رمزارز بزرگ در طی پنج الی ده سال آینده به رقمی در حدود یک تریلیون دلار خواهد رسید. مدیر این شرکت اعتقاد دارد که بیت کوین به عنوان یکی از بهترین و جذاب ترین گزینه ها برای کسب سود به شمار می رود و هر فرد آینده نگری باید بخشی از پورتفوی دارایی های خود را به این دارایی دیجیتال اختصاص دهد.

از طرف دیگر آدام بک(Adam Back) به عنوان مدیرعامل شرکت مشهور بلاک استریم(Blockstream) که در زمینه فناوری بلاکچین از شهرت و اعتبار قابل توجهی برخوردار است در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری اظهار داشته است که رشد شگفت انگیز بیت کوین بسیار زودتر اتفاق خواهد افتاد. وی بر این باور است که ارزش بازار بیت کوین می تواند در بازه زمانی دو ساله و حتی زودتر به رقم یک تریلیون دلار برسد. علاوه بر این خاطرنشان کرده است که نرخ هر واحد بیت کوین تا آن زمان به مرز ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

در ادامه نمایی از عملکرد رمزارزها یا ارزهای دیجیتال در حدود شبانه روز گذشته را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

166 - تریدرها و سرمایه گذاران در انتظار جهت گیری بعدی بیت کوینبر اساس آمارهای موجود، بیت کوین هم اکنون در یک مثلث متقارن در حال معامله است که نشان می دهد هیچ یک از گاوها و خرس ها رویکرد مشخصی را راجع به جهت گیری بازار در آینده نزدیک ندارند. سوال اساسی و مهمی که ذهن بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده این است که ایست روند بیت کوین چه زمانی خاتمه می یابد و جهت گیری اصلی آن به رو به صعود یا نزول خواهد بود؟
به طور کلی کاملا مشهود است که روند حرکتی بیت کوین به حدود سه چهارم فاصله میان پایه مثلث متقارن تا راس آن رسیده است و بر این اساس انتظار می رود که جهت گیری آتی بیت کوین در بازه چند روز آینده شروع شود و گاوها و خرس ها در حال تقابل با یکدیگر هستند تا بتوانند نبض بازار را به نغع خود در دست بگیرند.
به علاوه با توجه به اینکه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به حالت مسطح درآمده و شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز نقطه میانی را نشان می دهد، نمی توان دقیقا پیش بینی کرد که ایست حرکتی بیت کوین به نفع گاوها پایان می یابد یا خرس ها.
اگر گاوها موفق شوند نرخ بیت کوین را تا بالاتر از مثلث متقارن سوق دهند، احتمال صعود نرخ تا مرز ۱۲۴۶۰ دلار تقویت خواهد شد. در مقابل، اگر خرس ها در کاهش دادن نرخ تا کمتر از خط حمایتی موفق عمل کنند، سقوط بیشتر قیمت تا ۹۸۳۵ دلار نیز از گزینه های روی میز خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید