تصمیم ایالت هند برای تربیت ۲۰/۰۰۰ متخصص بلاک

کرالا به عنوان به عنوان یکی از ایالت های جنوب غربی هند در صدد است تا طی دو سال آینده، ۲۰/۰۰۰ کارشناس بلاکچین را پرورش دهد.انتظار میرود این توسعه باعث تحول شگرفی در حوزه بلاکچین هند شود.
دبیر فناوری اطلاعات ایالت کرالا در پی یک کنکاش دو روزه تاکید کرد: دو سال آینده برای ما بسیار مهم است چون در نظر داریم ۲۰/۰۰۰ کارشناس بلاکچین را در کشور پرورش دهیم. تاکید دولت هند بر تقویت کیفیت نیروی انسانی تحت هدایت استارتاپ های نوپاست.
وی افزود: این یک فرصت عالی برای ماست تا مهارت و تخصص لازم را برای فناوری نسل بعدی و اشتراک دانش بوجود آوریم.
استقبال قابل توجه هند از فناوری بلاکچین
در طی کنفرانسی که ۱۲ دسامبر آغاز شد، رهبران صنعت به اهمیت بهره برداری از فناوری بلاکچین از طریق کارآفرینی، تحقیق و توسعه و ایجاد ظرفیت های لازم تاکید کردند. آنها خاطرنشان کردند که این رویکرد می تواند مزایای متفاوتی در بخش های مختلف را برای مردم بوجود آورد.
آقای سیواسانکار افزود: ما بطور مداوم آنچه به دست آورده ایم و برنامه های آینده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
گزارش ها حاکی از آن است که استقبال و جستجوی تخصص هایی همچون توسعه بلاکچین به طور بی سابقه ای در هندوستان رشد داشته است.
بلاکچین به عنوان یکی از نوید بخش ترین نوآوریها در زمینه فناوری اطلاعات در عصر حاضر به شمار میرود چون فعالیت های دیجیتالی کاملاً شفاف و فرآیند ذخیره سازی اطلاعات به صورتی غیر قابل تغیر را ممکن میسازد.
کشور هندوستان در تلاش است تا روز به روز نقش بلاکچین را در ساز و کارهای خود پررنگ کند چون این فناوری قابلیت ایجاد تحولی شگرف در ابعاد تجاری همچون خدمات بانکداری، امنیت سایبری، تامین مالی و … را دارد.
مدیر سازمان فناوری اطلاعات ایالت کرالا در هند بر اهمیت ارتباط نزدیک کارشناسان بلاکچین در سراسر دنیا و بحث و تبادل نظر در این حوزه تاکید دارد.
کرالا را میتوان به عنوان قطب فناوری بلاکچین در هند نظر گرفت و عزم آن برای ایجاد ۲۰۰۰ متخصص بلاکچین تا سال ۲۰۲۱ گواه این ادعاست.
ممکن است شما دوست داشته باشید