توزیع دارایی های نهنگ ها در کیف پول های کوچک تر

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که حجم عظیم و قابل توجهی از دارایی های بیت کوین توسط نهنگ های این رمزارز بزرگ در حال انتقال به کیف پول های کوچک تر هستند. آمارها نشان می دهند که رقم خیره کننده و شگفت انگیز شش میلیارد و نهصد میلیون دلار(۶/۹۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار) در حال انتقال به فضاهای ذخیره سازی کوچک تر می باشند.

این گزارش توسط مرکز تحقیقاتی Flipside Crypto که در زمینه صنعت کریپتو و دارایی های دیجیتال فعالیت دارد منتشر شده است. در این گزارش آمده است که نهنگ هایی که موجودی آن ها برابر با هزار دلار و یا بیشتر است در حال انتقال تعداد ۴۲۳۹۱۴ بیت کوین معادل ۶/۹۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار به کیف پول هایی هستند که موجودی آن ها کمتر از ۱۰۰۰ بیت کوین باشد.

شواهد نشان می دهند که این اقدام نهنگ ها از اواخر ماه اکتبر و همزمان با آغاز روند صعودی قدرتمند بیت کوین آغاز شده است. به نظر می رسد هیچ یک از نهنگ ها دارایی های دیجیتال خود را به صرافی های رمزارزی که رمزارزها در آن به صورت بازار آزاد قابل معامله هستند ارسال نمی کنند و نهنگ ها شیوه خود را برای نگهداری و ذخیره دارایی ها در پیش می گیرند.

یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی Flipside Crypto در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری گفت:

“بدیهی است که تشخیص استراتژی ها و جزئیات نحوه عملکرد نهنگ ها در صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال کار ساده ای نیست ولی واقعیت این است که نهنگ ها تصمیم دارند دارایی های خود را از حالت متمرکز خارج کنند و آن ها را در فضاها یا کیف پول های مختلف پخش کنند تا توجه کمتری را به سمت خود جلب کنند و از طرفی بتوانند دارایی ها را در بازار خارج از بورس که با حروف اختصاری OTC شناخته می شود به فروش برسانند.

از طرفی “ویلی وو” نیز به عنوان یکی از تحلیلگران مطرح بازار ارزهای دیجیتال نیز در آخرین مصاحبه خود با رسانه ها اظهار داشته است که اخیرا شاهد هجوم گسترده سرمایه گذاران، مدیران عامل و همچنین اعضای هیئت مدیره شرکت ها برای جمع آوری دارایی های بیت کوین و قرار دادن آن ها در کیف پول های شخصی و شرکتی هستیم.

از طرف دیگر ظاهرا ترجیح سرمایه گذران سازمانی یا نهادی بر این است که دارایی های بیت کوین خود را به شیوه سنتی تهیه کنند و یا از صرافی هایی خرید کنند که شهرت چندانی نداشته باشند.

تحلیلگر این مرکز تحقیقاتی از طرف دیگر معتقد است که نهنگ ها احتمالا دارایی های بیت کوین خود را به کیف پول هایی با کمتر از موجودی ۱۰۰۰ بیت کوین انتقال می دهند تا بتوانند بدون نقض قانون “سفر در فرآیندهای بانکداری بین المللی”؛ دارایی های خود را در صرافی های متمرکز به فروش برسانند.

به طور کلی نهنگ ها نقش حیاتی و حساسی را در صعود یا نزول قیمت دارایی های دیجیتال ایفا می کنند. به نظر می رسد نهنگ ها در تلاش هستند با غیرمتمرکز سازی توجه مراجع قانونی و … به موجودی حساب آن ها بتوانند استراتژی های خود را با دقت و حوصله بیشتری پیاده سازی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید