توزیع ۱۰ میلیون یوآن دیجیتال به عنوان هدیه در شهر شنژن

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که مقامات شهر شنژن به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای سرزمین چین بر آن هستند تا رمزارز ملی این کشور به نام یوآن دیجیتال را در طی یک برنامه منسجم به صورت عمومی درآورده و میان شهروندان توزیع کند. یکی از خبرگزاری های محلی و داخلی چین به نام سینا فایننس در گزارش مورخ نهم اکتبر خود آورده است که قرار است مجموعا ده میلیون یوآن دیجیتال معادل یک و نیم میلیون دلار با مشارکت بانک مرکزی چین و مقامات شهر شنژن در میان عموم شهروندان آن توزیع شودو مقامات این شهر با جدیت پیگیر این طرح و برنامه می باشند.

از طرفی لازم به ذکر است که این دارایی های دیجیتال در قالب یوآن دیجیتال به صورت هدیه و به قید قرعه در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت و هزینه این پروژه عظیم را شهرداری شنژن عهده دار شده است. فرآیند این توزیع همانطور که گذشت به صورت قرعه کشی است و در نهایت به دست پنجاه هزار ساکن این شهر خواهد رسید. عموم شهروندان شنژن می توانند از مورخ نهم اکتبر برای شرکت در این قرعه کشی به صورت آنلاین ثبت نام کرده تا نام آن ها در فهرست مربوطه ثبت و ذخیره شود.

از طرفی هر یک از این هدایا بر اساس گزارش های موجود دارای ارزش پول رایج کشور چین هستند و دریافت کنندگان خوش شانس این هدایا می توانند آن ها را از مورخ ۱۲ اکتبر و ۱۸ اکتبر در تمام فروشگاه ها و مراکز تجاری شهر شنژن خرج کنند. تعداد فروشگاه ها و مراکز خرید این منطقه در حدود ۳۳۸۹ مرکز می باشد. از طرف دیگر شهروندان دریافت کننده این هدایا نمی توانند آن ها را به فرد دیگری انتقال دهند و یا انتظار نقد شدن آن در حساب بانکی خود را داشته باشند. اگر هر یک از شهروندان حداکثر تا مورخ ۱۸ اکتبر از هدایای یوآن دیجیتال خود استفاده نکنند؛ این مبالغ از آن ها پس گرفته خواهد شد.

این طرح و برنامه ویژه به عنوان بخشی از چشم انداز مقامات دولتی کشور چین برای ارتقای جایگاه و ارزش رمزارز ملی یا یوآن دیجیتال این کشور در اذهان عمومی محسوب می شود و بدین ترتیب بر آن هستند تا بازخورد و عکس العمل مردم را نسبت به این ایده مبتنی بر فناوری بلاکچین بررسی و آنالیز کنند. پروژه یوآن دیجیتال چین در ماه آوریل به عنوان یک روش ویژه الکترونیکی پرداخت بر پایه ارز دیجیتال مورد آزمایش قرار گرفت و در حال حاضر در نه شهر کلان کشور از جمله شهرهای شنژن، گوانگ ژو، ماکائو و … نیز در مرحله اجرای آزمایشی قرار گرفته است.

به طور کلی به نظر می رسد پروژه های آزمایشی یوآن دیجیتال با نظارت و بررسی دقیق مقامات مربوطه در مناطق مختلف چین در حال اجرای آزمایشی است و آمارها و داده های موجود نشان می دهند که در بازه آوریل تا آگوست ۲۰۲۰ رقمی بالغ بر ۱۶۲ میلیون دلار در قالب یوآن دیجیتال در حین انجام این پروژه های آزمایشی رد و بدل شده است. بانک مرکزی این کشور نیز گزارش داده است که از زمان آغاز طرح و برنامه یوآن دیجیتال تاکنون بیش از ۱۱۳۳۰۰ کیف پول دیجیتال شخصی و همچنین ۸۸۵۹ کیف پول دیجیتال مشارکتی از طرف این بانک افتتاح شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید