توییتر Dogecoin را مشهور کرد.

در حالی که ارزش این توکن پس از بدترن سقوط خود در اکتبر سال گذشته  به ۴۳.۵۹ میلیارد رسیده بود ، اکنون ، ارز دیجیتال (meme) بازار را تحت الشعاع  خود قرار داده است. در تاریخ ۳ مه ، سقف بازار Dogecoin بار دیگر از مرز ۶۰ میلیارد دلار عبور کرد.

توکن که الهام گرفته از  Shiba Inu بود برای سرگرمی به‌وجود آمده بود به‌آرامی رشد کرده و بین هزاران کاربر محبوب شده است.در صرافی بایننس  در ساعت ۰:۰۲ بامداد به وقت محلی UTC به بالاترین رقم ۰.۴۵۱۹۹ دلار رسید.

دوجکوین همچنین به ثبت بالاترین رکوردهای جدید خود در برابر بیت کوین ادامه می دهد ، اوایل امروزدوج  یک قله دیگر را فتح کرد و به ۷۹۳ ساتوشی رسید.

افزایش خارق العاده این ارز دیجیتال غالبا بخاطر توییت های ایلان ماسک است که وسیله ای برای بالا رفتن قیمت دوج شده است.

بدیهی است که الگوهای رفتاری غیرمعمول مدیر عامل تسلا بسیار جالب بود و توسط بازار بسیار جدی گرفته شده است. به غیر از ماسک ، که حامی قدرتمند این سکه است ، مارک کوبان میلیاردر معروف نیز اعلام کرد که : اکنون بخشی از حساب توییتر خود را به تبلیغ این ارز اختصاص یافته است.
البته  توییتر تنها پلتفرم رسانه های اجتماعی نیست که Dogecoin در آن رونق می گیرد. انجمن  Reddit در  این کشور تاکنون ۱.۶ میلیون مشترک را به خود جلب کرده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید