جهش ۳۹ درصدی درآمد ماینرهای شبکه اتریوم در ماه سپتامبر

داده ها و آمارهای موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که ماینرهای شبکه بیت کوین توانسته اند با توجه به رشد و جهش قابل توجه دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز و در نتیجه افزایش قابل توجه نرخ کارمزد در این شبکه؛ درآمد بسیار چشمگیری را نصیب خود کنند. شواهد نشان می دهند که میزان درآمد ماینرهای شبکه اتریوم تا ۳۹ درصد افزایش داشته است.

مرجع تحلیل داده های شبکه بلاکچین به صورت آنلاین به نام مرجع گلس نود(glassnode) نیز در آخرین گزارش خود آورده است که درآمد ماینرهای شبکه اتریوم رشد چشمگیری را در ماه سپتامبر داشته است. اگرچه نرخ اتریوم در این بازه زمانی افزایشی نداشت ولی نرخ بالای کارمزد باعث جهش درآمدی ماینرهای شبکه بلاکچین اتریوم شد. ماینرهای شبکه اتریوم اخیرا موفق به استخراج ۴۵۰/۰۸۹ رمزارز اتریوم معادل ۱۶۸/۷ میلیون دلار شده اند که در مقایسه با ماه گذشته رشد ۳۹ درصدی را نشان می دهد. میزان درآمد ماینرهای شبکه اتریوم در ماه گذشته برابر با ۱۱۳ میلیون دلار بوده است.

این در حالی است که درآمد ماینرهای شبکه بلاکچین بیت کوین در همان بازه زمانی روند نزولی داشته و افت کرده است. درآمد ماینرهای شبکه بیت کوین در ماه سپتامبر برابر با ۲۶ میلیون دلار بوده است که کاهش ۵۰ درصدی را در مقایسه با ماه آگوست نشان می دهد. ماینرهای بیت کوین در ماه آگوست رقمی بالغ بر ۳۹ میلیون دلار را به دست آورند. یکی از استخرهای ماین دارایی های دیجیتال به نام F2Pool اخیرا اعلام کرده است که ماین و استخراج اتریوم در حال حاضر در مقایسه با استخراج بیت کوین می تواند تا سه برابر به صرفه تر باشد.

در ادامه نموداری از میزان درآمد ماینرهای شبکه های بلاکچین بیت کوین و اتریوم را در یک بازه زمانی مشخص مشاهده می کنید. خطوط قرمز نشان دهنده درآمد ماینرهای بیت کوین و خطوط سبز نشان دهنده درآمد ماینرهای اتریوم هستند.

1d - جهش 39 درصدی درآمد ماینرهای شبکه اتریوم در ماه سپتامبر
کارشناسان معتقدندکه رشد فعالیت های مرتبط با دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز که در ماه سپتامبر اوج گرفت را باید به عنوان دلیل اصلی افزایش درآمد ماینرهای شبکه اتریوم در نظر گرفت چون منجر به افزایش چشمگیر نرخ کارمزد شد. به طور کلی حوزه دیفای نه تنها یک پتانسیل و کاربرد قدرتمند از شبکه اتریوم را به نمایش گذاشت بلکه موج جدیدی از تقاضا برای رمزارز اتریوم را به وجود آورد چون نیاز کاربران به این رمزارز برای پرداخت هزینه سوخت شبکه و در نتیجه انجام تراکنش ها و ادامه فعالیت قراردادهای هوشمند به شدت افزایش یافته است. همه این عوامل زمینه را برای رشد قیمت اتریوم به عنوان بزرگترین آلت کوین بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال فراهم کرد و باعث شد اخیرا حتی از بیت کوین نیز از نظر بازدهی و سودآوری سبقت بگیرد.

از طرف دیگر حجم قابل توجهی از رمزارز بیت کوین در قالب توکن های همچون WBTC و RenBTC نیز اخیرا به شبکه اتریوم سرازیر شده و در نتیجه میزان فعالیت آن را بیشتر و بیشتر کرده است. آمارها نشان می دهند که تاکنون در حدود یک میلیارد دلار در قالب بیت کوین فقط از طریق توکن WBTC توکنایز شده و وارد شبکه اتریوم شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید