حجم معاملات شگفت انگیز تتر (USDT) تاثیری بر موفقیت بیت کوین ندارد

داده ها و آمارهای موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نشان می دهند که دارایی پایدار یا اِستِیبل کوین تتر یا یو اِس دی تی(USDT) از نظر حجم بازاری که اشغال کرده است تسلط بسیار بالایی بر بازار دارد. این در حالی است که مارکت کپ یا ارزش بازار ۷/۱۷ میلیارد دلاری این رمزارز پرطرفدار نتوانسته است به حجم بازار بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو آسیبی وارد کند. قابل توجه است که رمزارز تتر در دوره بیش از ۱۸ ماه گذشته به عنوان یکی از دارایی های دیجیتال پیشرو در حجم معاملات تریدرها و سرمایه گذاران بوده است.

از طرفی رمزارز تتر علی رغم آنکه معاملات دارایی های دیجیتال از طرف دولت چین در سال ۲۰۱۷ ممنوع اعلام شد ولی از جمله دارایی های دیجیتال برتر در میان مردم این کشور محسوب می شود چون بسیاری از صرافی ها و پلتفرم های بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله بایننس، هوبی و اوکی اِکس؛ رمزارز تتر را به عنوان دارایی دیجیتال پایه پیشرو در معاملات پلتفرم خود معرفی کرده اند.

جالب توجه است که رقبای دیگر رمزارز پرطرفدار تتر از جمله USD Coin با حروف اختصاری USDC و TrueUSD با حروف اختصاری TUSD و Paxos Standard با حروف اختصاری PAX مجموعا توانسته اند رقم ۵۲۰ میلیون دلار را در ماه ژوئن ۲۰۱۹ از نظر حجم بازار به ثبت برسانند. این در حالی است که مارکت کپ یا ارزش بازار رمزارز تتر به تنهایی در بازه زمانی مشابه ماه ژوئن بیش از ۳/۱ میلیارد دلار بوده است که رقمی واقعا شگفت انگیز است.

ارزش بازار این رمزارز پیشرو در طی ۱۵ ماه گذشته تا رقم ۱۵/۷ میلیارد دلار اوج گرفته و این در حالی است که مارکت کپ چهار رقیب اصلی آن در کنار یکدیگر در مدت مشابه به حدود ۴ میلیارد دلار رسیده است. صرف نظر از تمامی جنجال ها و چالش هایی که در ارتباط با رمزارز تتر وجود دارد؛ جالب است بدانید که تتر توانسته است ۸۰ درصد از سهم بازار ارزهای دیجیتال که با پول فیات پشتیبانی می شوند را در اختیار داشته باشد.

در ادامه نموداری از ارزهای مختلف با رنگ های مختص آن ها را برگرفته از وب سایت CryptoCompare مشاهده می کنید که در یک بازه زمانی مشخص به عنوان ارز پایه برای انجام معاملات کریپتو مورد استفاده قرار گرفته اند. همانطور که می بینید رمزارز تتر با رنگ سبز رنگ پیشرو به شمار می آید.

w1 1 - حجم معاملات شگفت انگیز تتر (USDT) تاثیری بر موفقیت بیت کوین ندارداین پیروزی و موفقیت تتر در ارتباط با حجم معاملات انجام شده در بازار کریپتو نیز کاملا مشهود است به طوری که با در اختیار داشتن ۷۵ درصد از حجم معاملات همچنان برتری و پیشروی خود را حفظ کرده است. نکته مهم و قابل توجه این است که بسیاری از کارشناسان معتقدند برتری رمزارز تتر از نظر ارزش بازار هیچگونه تاثیری بر روند صعودی یا نزولی بازار بیت کوین ندارد چون ماهیت مصرفی آن ها از یکدیگر جدا و متفاوت هستند.

مایکل سِیلور(Michael Saylor) به عنوان مدیرعامل شرکت مشهور میکرو استراتژی اعتقاد دارد که ماهیت مصرفی بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره شناخته می شود و از این رو هیچگونه رقابتی با توکن هایی همچون اتریوم و سکه های پایدار دیگر ندارد. در نتیجه می توان ادعا کرد که سکه های پایدار همچون تتر و … را نباید به عنوان رقیب بزرگترین دارایی دیجیتال بازار کریپتو – بیت کوین – از نظر حجم معاملات و ارزش بازار در نظر بگیریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید