حجم کل معاملات تتر یا USDT از مرز ۶۰۰ میلیارد دلار عبور کرد

گزارش های منابع خبری و مراکز متعدد تحلیل داده در شبکه های معاملاتی کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که حجم معاملات بزرگترین رمزارز پایدار یا استیبل کوین این بازار به نام تتر یا USDT اخیرا از مرز ۶۰۰ میلیون دلار عبور کرده که رقم بسیار شگفت انگیز و قابل توجهی به شمار می رود. بدین ترتیب رمزارز تتر در این روزها تسلط همه جانبه خود بر بازار کریپتو را از نظر حجم معاملات آغاز کرده است.

مرکز تحلیلی گلس نود(Glassnode) که به عنوان یکی از مراکز بسیار معتبر در دنیای کریپتو شناخته می شود نیز در گزارش اخیر خود آورده است که حجم معاملات یا تراکنش های رمزارز تتر در طی بازه زمانی ۳۰ روز گذشته در حدود ۲۰ درصد جهش و رشد داشته است و بدین ترتیب وارد مرحله جدیدی از ثبت رکورد از نظر حجم معاملات شده است.

از طرف دیگر باید توجه داشت که آمار ذکر شده در بالا مربوط به حجم تجمیعی تراکنش هاست و حجم روزانه تراکنش های تتر بر اساس مراکز آماری و تحلیلی معتبر از جمله وب سایت کوین مارکت کپ(Coinmarketcap) و … به حدود ۳۵ میلیون دلار می رسد و این در حالی است که میزان تراکنش های رمزارز بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال دنیای کریپتو به طور میانگین در حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیون دلار محاسبه شده است و بنابراین کاملا مشهود است که رمزارز تتر از این نظر توانسته است حتی از دارایی دیجیتال بیت کوین نیز به طور قابل توجهی سبقت بگیرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که میزان رمزارز تتر که در بازار کریپتو در گردش بود در اوایل سال جاری فقط چهار میلیارد بود و این در حالی است میزان عرضه تتر در مقایسه با آن زمان رشد سیصد درصدی را نشان می دهد به طوری که میزان عرضه تتر در حال حاضر کمی پایین تر از رقم ۱۶ میلیارد دلار قرار گرفته است. از طرف دیگر آمارها نشان می دهند که در حدود ۶۵ درصد از میزان کل دارایی های تتر هم اکنون در بستر ساختار استاندارد ERC-20 و شبکه بلاکچین اتریوم قرار گرفته است.

علاوه بر این بر اساس آمارهای موجود کاملا مشهود است که تعداد قراردادهای آتی یا معاملات فیوچرز بر پایه رمزارز تتر نیز افزایش قابل توجهی داشته و از آمار قراردادهای آتی بر پایه بیت کوین پیشی گرفته است. سوابق آماری حاکی از آن هستند که رمزارز محبوب و پرطرفدار تتر در سال ۲۰۱۷ تنها بخش کوچک و غیرقابل توجهی از حجم معاملات را به خود اختصاص می داد ولی بر اساس آمارهای سال ۲۰۲۰ شاهد آن هستیم که ۷۰ درصد از تراکنش های بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال از طریق جفت ارزهای درگیر با تتر انجام می شود.

منبع خبری بلومبرگ نیز در اوایل هفته جاری گزارش داد که پیش بینی می شود مارکت کپ یا ارزش بازار تتر تا سال ۲۰۲۲ از ارزش بازار اتریوم به عنوان بزرگترین آلت کوین بازار کریپتو سبقت بگیرد. به طور کلی رمزارز تتر بار دیگر خود را به عنوان قابل اعتمادترین jدارایی دیجیتال در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال اثبات کرده است و انتظار می رود موج استقبال و استفاده از این استیبل کوین با پشتیبانی دلار آمریکا بیشتر و بیشتر شود.