خدمات رسانی صرافی کراکن به منطقه آسیا و اقیانوسیه

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که بزرگترین صرافی رمزارزی در کشور ایالات متحده آمریکا به نام صرافی کراکن اخیرا فعالیت خود را در کشور آسیایی ژاپن آغاز کرده و بدین ترتیب در تلاش است تا خدمات معاملاتی خود را در منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز بسط و توسعه دهد. این صرافی در مورخ ۲۲ اکتبر به طور رسمی اعلام کرد که امکان معامله رمزارزهای اصلی بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل و همچنین بیت کوین کش برای ساکنان ژاپن از طریق صرافی کراکن مهیا شده است و از طرفی شهروندان ژاپنی علاوه بر امکان معامله کریپتو به کریپتو می توانند از ارز فیات این کشور نیز در معاملات و تراکنش های خود استفاده کنند.

بدین ترتیب افراد ژاپنی می توانند از پنج دارایی دیجیتال اصلی ذکر شده در بالا برای سپرده گذاری استفاده کنند و وارد بازار معاملاتی کریپتو و ارزهای دیجیتال شوند. صرافی کراکن ادعا می کند به عنوان نخستین پلتفرم معاملاتی شناخته می شود که توانسته است امکان معاملات رمزارزی همراه با امکان استفاده از ارز داخلی فیات این کشور را برای ساکنان ژاپن فراهم کند.قابل توجه است که صرافی کراکن چندی پیش در ماه ژوئن خدمات خود را در اختیار شهروندان کشور استرالیا نیز قرار داد به طوری که آن ها نیز همچون شهروندان ژاپنی توانستند از پول رایج یا ارز فیات داخلی خود یعنی دلار استرالیا در معاملات رمزارزی خود استفاده کنند.

از طرف دیگر لازم به ذکر است که صرافی کراکن پیش تر در سال ۲۰۱۴ خدمات رسانی خود به شهروندان ژاپنی را آغاز کرده بود ولی در حدود چهار سال بعد از آن خدمات رسانی به این کشور را متوقف کرد به طوری که مسئولان این صرافی در آن زمان ادعا کردند که هزینه های عملیاتی آن بالاست و تصمیم استراتژیک آن ها بر این است توجه و تمرکز خود را به روی مناطق جغرافیایی دیگر معطوف کنند.
صرافی کراکن بالاخره در ماه گذشته بود که تصمیم گرفت خدمات رسانی به ژاپنی ها را مجددا از سر بگیرد. شهروندان ژاپنی از مورخ ۸ سپتامبر می توانند نسبت به افتتاح حساب در این صرافی اقدام کنند.
آقای دیوید ریپلی به عنوان مدیر ارشد عملیاتی صرافی کراکن اخیرا در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری نسبت به خدمات رسانی مجدد به شهروندان ژاپنی ابراز خرسندی کرده و گفت:

تعداد قابل توجهی از مردم در شرایط سخت و پرچالش اقتصادی این روزها در سراسر جهان تصمیم گرفته اند به بازار دارایی های دیجیتال روی بیاورند تا بتوانند از سرمایه های خود در برابر بازارهای پر نوسان و پرتلاطم دیگر محافظت کنند و به عبارتی از رمزارزها به عنوان یک ذخیره ارزشی استفاده می کنند.

صرافی کراکن بر آن است تا خدمات خود و همچنین تعداد رمزارزهایی که در این پلتفرم پشتیبانی می شود را گسترش دهد. در حال حاضر بیش از دو میلیون شهروند ژاپنی در صرافی های مختلف دارایی های دیجیتال حساب کاربری دارند.
تاکشی کینو” به عنوان مدیرعامل شعبه صرافی کراکن در کشور ژاپن اخیرا اظهار داشته است که میزان تقاضا برای استفاده از دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز در ژاپن به شدت افزایش یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید