دادگاه تجدید نظر فرانسه حکم الکساندر وینیک را تأیید می کند

 جلوگیری از استرداد احتمالی به ایالات متحده ، مبارزه قانونی علیه بازگشت وینیک به یونان را ادامه دهند. دادگاه مجازات ۵ ساله وینیک برای پولشویی را تأیید می کند رسانه های روسی گزارش دادند دادگاه تجدیدنظر پاریس تصمیم بدوی در دادگاه الکساندر وینیک را تأیید کرد. در اواخر سال ۲۰۲۰ ، متخصص فناوری اطلاعات و ادعای جرم اینترنتی ، به جرم پولشویی به پنج سال زندان محکوم شد.

تیم دفاعی Vinnik در حال حاضر قصد دارد ظرف پنج روز درخواست تجدیدنظر در مورد رسیدگی به پرونده را طبق قانون فرانسه ارائه دهد ، روزنامه برجسته تجاری کومرسانت روسیه به نقل از وکیل وینیک ، فردریک بلوت ، که همچنین اظهار داشت:

“اگر اتفاقات رخ داده را خلاصه کنیم باید متأسفانه آن را بپذیریم دادگاه “تصمیم ناشایستی” گرفت علی رغم اینکه شواهد دادسرا هنوز قطعی نیست ، قاضی نمی خواست در مورد اتهامات پولشویی تحقیق کند.”

وی اصرار داشت: “این چنین نیست.” این وکیل از رد سایر اتهامات این حکم و به ویژه اتهام اخاذی پول از طریق بدافزار ابراز خرسندی کرد.

بلوتو متقاعد شده است که دادستانها در موقعیتی نیستند که بتوانند استدلال کنند و پافشار کرد که این چنین نیست که الکساندر برای معاملات مشکوک حقوق دریافت کرده است. این وکیل از رد سایر اتهامات این حکم و به ویژه اتهام اخاذی پول از طریق بدافزار ابراز خرسندی کرد.

وکلا الکساندروینک در حال مبارزه برای عدم استرداد وینک به آمریکا

اکنون وکلای وینک تلاش می کنند بعد از گذراندن دوره خود در فرانسه مقامات فرانسوی او را به یونان انتقال ندهند. وکلای او از اینکه مقامات یونانی وی را به آمریکا استرداد کنند که وی در انجا نیز به پولشویی متهم است ، ترس دارند.

در ژوئیه ۲۰۱۷ ، زمانی که وینک به همراه خانواده خود تعطیلات را در سالونیکی سپری می کرد دستگیر شد.وینک با حکم ایالات متحده بازداشت شد .دادستان های آمریکایی ادعا کردند که وی از طریق صرافی ارزهای دیجیتالیBTC-e تا ۹ میلیارد دلار پولشویی کرده است.

فردریک بلوتو گفت که قاضی فرانسوی با این استدلال که یونان یک کشور عضو اتحادیه اروپا ، پس حقوق موکلات نقض نخواهد شد.وی تشخیص نمی دهد که شخص روبرویی او یک تبعه روسی است که کشوری است که مقابل آمریکا قرار دارد.

بلوتر اظهار داشت که یک دادگاه جدید “در شرایط شدیدتر و نه در اروپا”. تهدیدی جدی برای “سلامت جسمی و روحی” موکل خود می داند که از قبل نیز متزلزل شده است بنابر این قصد دارد در آینده درخواست تجدید نظر جدیدی ارائه دهد.

روسیه ، جایی که وینیک به اتهام “تقلب در زمینه اطلاعات رایانه ای” روبرو است  که مسکو خواستار استرداد وی شد که با مخالفت دادگستری فرانسه روبرو شد .زمانی که وینک در یونان دستگیر شد اظهار داشت که آماده بازگشت و حضور در دادگاه در کشور خود است .

همچنین به دنبال استرداد وی است اما دادگستری فرانسه درخواست مسکو را رد کرد. هنگام بازداشت در یونان ، جایی که اعتصاب غذا کرد ، وینیک اظهار داشت که آماده بازگشت و حضور در دادگاه در کشور خود است.و برای عملی کردن خواست خود دست به اعتصاب غذا زد. در ماه می مادر وینیک برای حمایت از پسرش وارد پاریس شد و به وکلای او پیوست.

ممکن است شما دوست داشته باشید