درآمد ماینینگ بیت کوین در ماه مارس به ۱.۵ میلیارد دلار رسید

سر خط خبره
با تعیین بالاترین قیمت Bitcoin در ماه مارس ، ماینرها از مزایای این محصول بهره مند شده اند.

درآمد استخراج بیت کوین افزایش یافته است.

سودآوری نیز بالا است.

طبق گزارش اخیر شرکت تحلیلی بلاکچین Arcane Research استخراج کنندگان بیت کوین ماه گذشته ادعا کردند ، بیش از ۱.۵ میلیارد دلار پاداش و هزینه بلوک بیت کوین دریافت کردند ،. اگرچه درآمد معدن با کاهش حجم معاملات در اواخر ماه کاهش یافت ، اما تعداد ماهانه هنوز یک رکورد محسوب می شود.

رقم نهایی تقریباً مطابق با پیش بینی های اواسط ماه مارس است ، زمانی که شرکت داده های Blockchain Glassnode گزارش داد که ماینرها روزانه ۵۲.۳ میلیون دلار به خانه می برند. درآمد در روز ۱۴ مارس ، یک روز پس از اوج گرفتن قیمت بیت کوین در بالاترین سطح جدید خود یعنی ۶۱،۶۸۳ دلار ، به ۶۴.۷ میلیون دلار رسید.

استخراج به منزله اضافه شدن معاملات به بلاک چین بیت کوین است. ماینرها، معمولاً با هماهنگی شرکتهای بزرگ استخراج ، از سخت افزارهای تخصصی برای اجرای نرم افزار Bitcoin استفاده کنید.

این فرآیند هنگامی که ماینرها قدرت محاسبه خود را برای حل معماهای رمزنگاری به من می دهند ، امنیت شبکه را فراهم می کند. اولین ماینر که این کار را انجام می دهد ، می تواند یک سری تراکنش یا بلوک جدید را تایید کند و بیت کوین تازه ضرب شده را دریافت کند ، به علاوه هرگونه معامله ای که مردم برای کمک به انتقال تراکنش های خود در شبکه پرداخت کرده اند.
اولین ماینر که این کار را انجام می دهد ، می تواند یک سری تراکنش یا بلوک جدید را تایید کند و بیت کوین تازه ضرب شده را دریافت کند ،علاوه بر آن هرگونه معامله ای که مردم برای کمک به انتقال تراکنش های خود در شبکه پرداخت کرده اند.

در حال حاضر ، ماینرها به ازای هر بلاک ۶.۲۵ بیت کوین دریافت می کنند ، هر بلاک جدید حدودا ۱۰ دقیقه یا همین حدود زمان می برد تا استخراج شود.
آنچه ممکن است شگفت آور باشد این است که پاداش بلوک قبلاً بیشتر بود. از ۹ جولای ۲۰۱۶ تا ۱۱ مه ۲۰۲۰ ، استخراج کنندگان برای هر استخراج بلوک ۱۲.۵ بیت کوین دریافت کردند. برای چهار سال قبل از آن ، ۲۵ بیت کوین بود و تقریباً در چهار سال اول وجود بیت کوین ، جوایز بلوکی ۵۰ بیت کوین بود.

البته درآمد همان سود نیست. با توجه به آمارهای BitInfoCharts ، سودآوری استخراج از اکتبر ۲۰۲۰ به طور مداوم افزایش می یابد. در ماه مارس ، به بالاترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۱۹ رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید