دولت گرجستان از بلاکچین برای تبلیغ شرابهای خود در سطح جهانی استقبال می کند

 گرجستان در تلاش است تا صنعت شراب هزار ساله خود را با همکاری بلاکچین و  از طریق پلتفرم Wiv  به قرن ۲۱ بیاورد ، تا شراب سازان کشورش را در برابر مخاطبان جهانی که به جمع آوری شراب علاقه دارد، تولیدکنندگان و بازرگانان قرار دهد.

انتقال شراب و همراهی Provenance با بلاکچین

شراب گرجستان گرچه درسطح جهانی شناخته شده نیست ، اما سابقه طولانی در تولید شراب دارد که قدمت آن به بیش از ۸۰۰۰ سال قبل برمی گردد.

بسیاری از تکنیک های تولید شراب برای هزاران سال بدون تغییر باقی مانده است ، تولیدکنندگان هنوز به جای بشکه های چوبی از ظرف هایی که با خاک رس ساخته شده اند استفاده می کنند .

امروز ، این کشور با پرورش تقریباً ۵۲۵ نوع انگور و بیش از ۱۸۰۰ تولیدکننده به خود می بالد که صادرات شراب در سال ۲۰۱۹ به ۹۴ میلیون بطری رسانده است. دولت گرجستان برای مدرن سازی صنعت و تعامل با جامعه جهانی رو به رشد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شراب ، Wiv را انتخاب کرده است تا صنعت شراب خود را به اکوسیستم بلاکچین وارد کند.

این NFT ها همراه با توسط هایلایت  در  پلتفرم Wiv  موجود و در دسترس خواهند بود و به کاربران امکان می دهند با اطمینان بیشتر به محصول و روند تولید آن ، بطری هایی را خریداری ، بفروشند و حتی وام بگیرند. شرابهای اضافه شده به سیستم عامل با گواهینامه های دیجیتالی همراه است.

بخشی از این ابتکار استراتژیک همچنین شامل تدوین استاندارد تضمین کیفیت شراب های گرجستان ، مشابه استانداردهای تعیین شده و برجسته اروپای غربی است. گروهی از متخصصان برای آزمایش شراب و به دست آوردن یافته های آنها ، به شراب های گرجی کمک می کنند تا خواسته های سختگیران و تجار را برآورده کنند.

با اطمینان از منشأ شراب از طریق استفاده از فناوری blockchain و استاندارد تضمین کیفیت آینده ، ایده این است که به بازرگانان و مجموعه داران اطمینان بیشتری نسبت به تولید داشته باشیم. علاوه بر ایجاد شهرت و اعتبار شراب سازی منطقه در مقابل مخاطبان بزرگتر جهانی ، از NFT ها که در قالب ERC-721 ضرب شده اند ، برای کمک به تجارت بی نقص بیشتر شراب گرجی از طریق سیستم عامل استفاده می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید