رئیس جمهور السالوادور ، از اجباری نبودن قانون بیتکوین برای شهروندان خبر داد

در ۲۳ آگوست ، رئیس السالوادور در مورد قانون آتی مناقصه بیت کوین که قرار است از ۷ سپتامبر اجرایی شود صحبت کرد. نجیب ابوکیله ، رئیس جمهور السالوادور ، گفت که بیت کوین به زور اجباری نمی شود و شهروندان  “در صورت تمایل” می توانند بیت کوین را بپذیرند و اگر علاقه ای به استفاده از ارز دیجیتالی ندارند ، می توانند به آن “نه” بگویند.

در عرض بیش از دو هفته یا ۱۵ روز ، قانون مناقصه بیت کوین در السالوادور باید اعمال شود. از آنجا که اکثریت اکثریت در کنگره السالوادور این قانون را تصویب کردند ، گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه آیا این قانون به نتیجه می رسد یا خیر وجود دارد.

نجیب ابوکیله در ۲۳ آگوست ۲۰۲۱ در مورد این موضوع توییت کرد و به ۲.۸ میلیون دنبال کننده خود در توییتر توضیح داد که قانون بیت کوین اجباری نخواهد بود. انتقادات زیادی به این قانون وارد شده است که احتمالاً شهروندان را مجبور به استفاده از بیت کوین (BTC) برخلاف میل خود می کند.

ابوکیله گفت: “این چیزی است که در ۷ سپتامبر اتفاق می افتد.” مردم می توانند برنامه ای را دانلود کنند ،برای دریافت ، پرداخت یا هدیه که به صورت  بیت کوین یا دلار آمریکا است. اگر آنها بخواهند ، این برنامه یا اپلیکیشن را دانلود می کنند ، و اگر مایل نباشند ، این کار را انجام نمی دهند. بوکل اضافه کرد:

با استفاده از این برنامه ، می توانید پرداخت های بیت کوین یا دلار را بپذیرید ، یک تجارت کوچک باز کنید و آن را از آنجا اداره کنید ، از خانواده یا دوستان پول دریافت کنید و حواله ها را بدون پرداخت حتی یک پنی کارمزد به دیگران ارسال و دریافت کنید. “

شعب بانک بیت کوین ، خودپردازهای کریپتو یا استفاده از Western Union و کمیسیون پرداخت

از زمانی که رئیس السالوادور ایده قانونی شدن بیت کوین را به عنوان مناقصه ملی سالوادور مطرح کرد ، نظراتی در مورد انتخاب این کشور ظاهر شد. بانک آمریکا چند مزیت را برای السالوادور با استفاده از BTC بیان کرد در حالی که صندوق بین المللی پول (IMF) احساس منفی نسبت به این ایده داشت.

گروهی از السالوادوریها به قانون جدید اعتراض کردند و نظرسنجی انجام شده در ماه ژوئیه نشان داد که اکثریت مردم السالوادور اعلام کردند که به بیت کوین به عنوان ارز شک دارند. اخیراً ، Fitch Ratings  ،یکی از سه آژانس برتر در زمینه رتبه بندی  ، گزارشی در مورد اینکه چرا آژانس اعتباری فکر نمی کند پذیرش بیت کوین ایده خوبی است ، منتشر کرد.

ابوکیله در روز دوشنبه در یک مجموعه توییت عنوان کرد که، به نظر می رسد همه چیز سخت و سنگین خواهد بود و او تاکید کرد که اگر السالوادوریها بخواهند “به صف وسترن یونیون بروند و کمیسیون پرداخت کنند. مشکلی نیست.”

ابوکیله همچنین تأکید کرد: “یک السالوادوری در خارج از کشور قادر خواهد بود به راحتی و فوراً برای اقوام خود در السالوادور پول ارسال کند.”

نجیب ابوکیله اضافه کرد:

”  تمام بیت کوینی که دریافت می کنید به صورت خودکار به دلار تبدیل می شود (در صورت تمایل) و می توانید آن را در کیف الکترونیکی خود بگذارید یا به صورت نقدی از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز که همه جا وجود دارد برداشت کنید. همچنین ۵۰ شعبه برای برداشت یا واریز پول وجود خواهد داشت. #Puntos Chivo در همه جا ساخته می شوند ،که در آنجا آنها می توانند در مورد نحوه استفاده از برنامه ، نحوه [استفاده از] بیت کوین ، نحوه برداشت یا واریز پول ، نحوه استفاده از دستگاه های خودپرداز و نحوه دریافت پول از هر نقطه از جهان کمک دریافت کنند.

 ابوکیله همچنین عکسی از تعداد زیادی از دستگاه های خودپرداز بیت کوین (دستگاه های خودپرداز) آماده به کارگیری به اشتراک گذاشت.

ابوکیله تأکید کرد: “همچنین همه جا [دستگاه های خودپرداز] وجود خواهد داشت و شما می توانید ۲۴ ساعت شبانه روز و بدون کمیسیون پول نقد خارج شوید ، حتی اگر مخالفان خلاف این را بگویند.” “مشکل آنها این است که آنها می توانند برخی افراد را متقاعد کنند که کمیسیون هایی وجود خواهد داشت ، اما فقط تا روز هفتم.”

ممکن است شما دوست داشته باشید