راه اندازی کارت اعتباری دارایی های کریپتو در مکزیک

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که پلتفرم مشهور معاملات نظیر به نظیر در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال به نام پلتفرم پاکسفول(Paxful) اخیرا با بانک نسل جدید یا نئو بانک مستقر در کشور اسپانیا به نام Bnext وارد همکاری و مشارکت شده است تا نخستین کارت اعتباری مبتنی بر کریپتو را در کشور مکزیک راه اندازی کنند.

بدین ترتیب مشتریان مکزیکی این پلتفرم می توانند دارایی های دیجیتال خود را در طی این همکاری از طریق کارت اعتباری در همه دستگاه های کارت خوان در سراسر کشور و سایر مناطق خارجی خرج کنند و از طرف دیگر حتی می توانند با استفاده از دستگاه های خودپرداز یا ATM ،اطلاعات حساب دارایی دیجیتال خود را وارد کرده و پس از کسر مبلغ مربوطه نسبت به دریافت وجه نقد از این دستگاه ها اقدام کنند. نکته قابل توجه دیگر آن است که مشتریان برای تبدیل دارایی های دیجیتال خود به وجه نقد از طریق این دستگاه ها نیازی به پرداخت کارمزد ندارند.

از طرفی مشتریان برای خرید و فروش دارایی های دیجیتال می توانند به طور مستقیم به پلتفرم پاکسفول مراجعه کنند. پلتفرم پاکسفول در اطلاعیه اخیر خود آورده است که مقررات سخت و پیچیده موجود در سیستم بانکداری سنتی کشور مکزیک باعث شده است طیف وسیع و تعداد قابل توجهی از مردم توجه و تمرکز خود را به روی بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال معطوف کنند.

از طرف دیگر آمارهای دریافتی از پلتفرم معاملات رمزارزها یا دارایی های دیجیتال به نام صرافی Bitso نیز نشان می دهند که نرخ حجم معاملات دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین و سایر رمزارزها در مکزیک در بازه زمانی سپتامبر ۲۰۱۹ تا می ۲۰۲۰ تا ۳۴۲ درصد رشد داشته است که جهش بسیار چشمگیر و قابل توجهی به شمار می رود.

ری یوسف به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار پلتفرم پاکسفول در مصاحبه اخیر خود همکاری و مشارکت اخیر را به عنوان اقدامی مهم و حیاتی در جهت ایجاد فرصت های برابر اقتصادی برای عموم مردم دانست. وی در ادامه گفت:

“ما از همکاری با نئوبانک Bnext برای ایجاد این امکان جذاب و کارآمد بسیار خرسندیم و اعتقاد داریم در جهت ایجاد فرصت های برابر اقتصادی بسیار موًثر  خواهد بود. هدف عمده ما این است که یک سیستم بانکداری جایگزین ایمن را برای شهروندان مکزیک به وجود آورده و دسترسی به معاملات دارایی های دیجیتال در مقیاس جهانی را نیز در طیف وسیع تر فراهم آوریم. اعتقاد ما بر این است که اجرایی کردن تمامی این چشم اندازها از طریق همکاری با شرکای تجاری مناسب امکان پذیر خواهد بود.”

قابل توجه است که مشتریان پلتفرم پاکسفول به بیش از ۳۰۰ روش مختلف پرداختی دسترسی دارند و همکاری با نئوبانک Bnext به عنوان آخرین گزینه محسوب می شود.از طرفی گزارش ها نشان می دهند که کلمبیا، آرژانتین و مکزیک در فهرست شش کشوری قرار دارند که دارای بالاترین تعداد کاربران ارزهای دیجیتال هستند. بنابراین کاملا مشهود است که موج استقبال از معاملات دارایی های دیجیتال در کشور مکزیک به شدت افزایش یافته و پلتفرم معاملاتی پاکسفول نیز به عنوان پلتفرم پیشرو در این زمینه ظاهر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید