رشد ۱۶۶ درصدی رمزارز استلار(XLM) در پنج روز

آمارهای موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که رمزارز استلار با حروف اختصاری XLM در بازه زمانی پنج روزه تا ۱۶۶ درصد رشد داشته که جهش بسیار چشمگیر و قابل توجهی به شمار می رود.

این دارایی دیجیتال به عنوان رمزارز بومی و اختصاصی شبکه بلاکچین استلار در طی هفته گذشته با رشد شدید همراه بوده است. به طور کلی سه دلیل عمده را می توان به عنوان دلایل اصلی این جهش در نظر گرفت که عبارتند از تثبیت و تحکیم بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال، عوامل تکنیکی که حاکی از قرارگیری در منطقه اشباع خرید هستند و همچنین توسعه و گسترش اخبار این رمزارز در فضای مجازی.

در ادامه نمودار چهار ساعته رمزارز استلار را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.
1 2 - رشد 166 درصدی رمزارز استلار(XLM) در پنج روز

تثبیت قدرت بیت کوین و شتاب گرفتن رشد آلت کوین ها

زمانی که بیت کوین موفق به عبور از مرز ۱۷۰۰۰ دلار شد، آلت کوین ها نیز با قدرت بیشتری به مسیر صعودی خود ادامه دادند. این روند در مورخ ژانویه سال ۲۰۱۸ یا دی ماه ۱۳۹۶ نیز دیده شد به طوری که نرخ آلت کوین ها با رشد رمزارز بزرگ بیت کوین اوج گرفت و بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران به معامله آلت کوین ها و کسب سود از آن ها روی آوردند.

در این روزها نیز آلت کوین هایی که در بازار به شدت گاوی سال ۲۰۱۸ پیشقدم بودند، پیشتاز آلت کوین ها شده اند که از آن جمله می توان به ریپل، استلار و … اشاره کرد.

از طرفی کارشناسان و تحلیلگران بسیاری بر این باورند که آلت کوین ها در کوتاه مدت با موانعی برای ادامه رشد صعودی خود روبرو شده اند. بسیاری از پیش بینی ها بر این است که اگر بیت کوین مجددا در آینده نزدیک از مرز ۱۸۰۰۰ دلار عبور کند، احتمالا بار دیگر با جهش نرخ آلت کوین ها همراه خواهیم شد.

شرایط اشباع خرید

داده های موجود در نمودارهای مختلف نشان می دهند که RSI یا شاخص قدرت نسبی رمزارز استلار در منطقه اشباع خرید قرار گرفته است. این نشان می دهد که تقاضا برای خرید استلار برای یک دوره طولانی بالا بوده است و از طرفی هیاهوی موجود در بازار آلت کوین ها مبنی بر پتانسیل بالای رشد آن ها و همچنین تقاضای زیاد برای خرید دارایی هایی که فهرست سفارشات آن ها چندان زیاد نیست موجب افزایش نرخ رمزارز استلار شده است.

آمارها نشان می دهند که ریپل و استلار اخیرا همزمان و همسو با یکدیگر توانسته اند روند افزایشی پرقدرتی را به نمایش بگذارند.

هیاهوی موجود در شبکه های اجتماعی

پلتفرم مشهور تحلیل داده Sentiment در یکی از آخرین گزارش های خود آورده است که هیاهوی موجود در شبکه های اجتماعی راجع به رمزارزهای استلار، ریپل، ورج و کاردانو بسیار بالا بوده است.

ریپل بعد از رالی ۱۶۰ درصدی خود در بازه زمانی یک ماهه تا حدودی آرام گرفته است ولی همچنان موضوع داغ بحث در بازار کریپتو محسوب می شود.

افزایش ناگهانی محبوبیت این رمزارز و جهش تعداد معاملات آلت کوین ها قطعا در رشد قیمت استلار موثر بوده است. رمزارز استلار هم اکنون با مارکت کپ حدود۴/۳۱ میلیارد دلاری توانسته است رتبه دهم را در فهرست رمزارزهای برتر به خود اختصاص دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید