رضایت بنیاد تزوس به پرداخت ۲۵ میلیون دلار و خاتمه دادن به پرونده قضایی

پس از گذشت زمان قابل توجهی برای بررسی پرونده شکایت جمعی بر علیه بنیاد تزوس، یکی از قاضی ها تایید اولیه برای پرداخت مبلغ ۲۵ میلیون دلاری از طرف بنیاد تزوس و خاتمه دادن به این پرونده را صادر کرده است.

یک قاضی مستقر در کالیفرنیا موافقت ابتدایی را نسبت به پیشنهاد بنیاد تزوس مبنی بر پرداخت ۲۵ میلیون دلار و فیصله دادن به این پرونده را ابراز کرد.
این پرونده قضایی بلافاصله پس از عرضه اولیه سکه(ICO) بنیاد تزوس در جولای ۲۰۱۷ و جمع آوری ۲۳۲ میلیون دلار آغاز شد که سرمایه گذاران طرح دعوی بر علیه بنیاد تزوس را آغاز کرده و مدعی شدند که بنیاد تزوس اقدام به صدور اوراق بهادار نامعتبر و بدون مجوز در ایالات متحده آمریکا کرده است.
بر اساس اسناد دادگاه موجود در جلسه دادگاه در مورخ ۳۰ آوریل، قاضی پرونده بر این باور است که دادگاه می تواند در طی برگزاری جلسه دادرسی عمومی با پیشنهاد بنیاد تزوس موافقت کرده و به این پرونده خاتمه دهد. تاریخ دقیق برگزاری این جلسه هنوز مشخص نیست.

بنیاد تزوس منکر انجام هرگونه تخلف است

این بنیاد انجام هرگونه تخلف در حین اجرای ICO را انکار می کند و در پست اخیر وبلاگ خود نوشته است از آنجایی که روندها و فرآیندهای قضایی بسیار پرهزینه و وقت گیر است، این بنیاد تصمیم گرفته تا با پرداخت یکباره هزینه ۲۵ میلیون دلاری به این پرونده خاتمه دهد. در پست وبلاگ این بنیاد آمده است:

“بنیاد تزوس تصمیم به پرداخت این مبلغ و فیصله دادن به این شکایت جمعی بی اساس گرفته است چون به نظر می رسد پرداخت این مبلغ به نفع بنیاد تزوس و همچنین جامعه کریپتو است. این بنیاد همچنان هرگونه ادعایی مبنی بر انجام تخلف در انجام ICO را رد می کند چون هیچ گونه اوراق غیر مجازی را به سرمایه گذاران ارائه نکرده است.”

تصمیم سخت برای سازمان بورس و اوراق بهادار

از طرفی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز روند بررسی پرونده بنیاد تزوس در رابطه با نحوه برگزاری عرضه اولیه سکه(ICO) را آغاز کرده و هیچ مدرکی بر علیه این بنیاد مبنی بر انجام تخلف را پیدا نکرده است.

این سازمان بر این باور است که حتی پس از توافق نهایی بین دادگاه و بنیاد تزوس و پرداخت مبلغ ۲۵ میلیون دلاری از طرف این بنیاد، احتمالا در آینده نیز نخواهد توانست بنیاد تزوس را محکوم کند چون هیچ گواه و مدرکی مبنی بر انجام تخلف از طرف این بنیاد دیده نمی شود.

از طرف دیگر، اگرچه ممکن است راه اندازی پرونده های حقوقی و قضایی از این دست تا حدودی باعث سلب اعتماد برخی از سرمایه گذاران شده و بسیاری از علاقمندان را از این بنیاد دور کند ولی بدیهی است که حامیان واقعی تزوس می دانند که بنیاد تزوس هیچگونه خطایی را مرتکب نشده و این پرونده هیچ گونه پایه و اساس قابل قبولی ندارد.

از طرفی نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که علی رغم همه چالش های مرتبط با این پرونده قضایی، میزان دارایی بنیاد تزوس از زمان برگزاری ICO تاکنون تقریبا سه برابر شده و گزارش دوساله این بنیاد نشان می دهد که هم اکنون بیش از ۶۳۰ میلیون دلار سرمایه در اختیار این بنیاد است.

ممکن است شما دوست داشته باشید