رفتارهای غیرقابل پیش بینی بیت کوین در بازار کریپتو

آمارهای موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که بیت کوین همچنان در یک دامنه محدود در حال معامله می باشد به طوری که پس از سقوط چشمگیر اخیر آن تاکنون شاهد رفتار و عکس العمل خاصی از این رمزارز بزرگ نبوده ایم. این در حالی است که کارشناسان بازار اعتقاد دارند که طول عمر این دامنه محدود در آینده نزدیک به پایان نمی رسید و ادامه دار می باشد. از طرف دیگر انتظار می رود آلت کوین های منتخب در صورت حرکت رو به صعود از سطوح حمایتی خود روند گاوی قابل توجهی را از خود به نمایش بگذارند.

مدیرعامل شرکت مشهور Digital Assets Data در بازار کریپتو به نام مایک آلفرد(Mike Alfred) در هفته اخیر در مصاحبه ای که با مرجع خبری تحلیلی کوین تلگراف داشت گفت که در حال حاضر احساس و نگرش عمومی سرمایه گذاران بزرگ نسبت به بیت کوین و بازار آن تقریبا منفی است و امید قابل توجهی به رشد بیت کوین و اکوسیستم آن در آینده نزدیک ندارند.

از طرفی در حالی که گاوهای بیت کوین در طی چند هفته اخیر عملکرد موفقی را در بالا بردن نرخ بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – به نمایش نگذاشته اند؛ برخی از آلت کوین های منتخب بازار کریپتو به خصوص توکن های موجود در بازار دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز بازاری کاملا صعودی و گاوی را پشت سر گذاشته اند. این نشان می دهد که توجه و تمرکز تریدرها و سرمایه گذاران بزرگ از بازار بیت کوین فاصله گرفته و به روی بازار آلت کوین ها متمرکز شده است.
در ادامه نمایی از نحوه عملکرد رمزارزها یا ارزهای دیجیتال را در بازه زمانی حدود ۲۴ ساعت گذشته مشاهده می کنید که برگرفته از وب سایت Coin360 می باشد.

z1 - رفتارهای غیرقابل پیش بینی بیت کوین در بازار کریپتو
از طرفی مدیرعامل شرکت مشهور سرمایه گذاری پانترا کپیتال به نام دان مورحِد(Dan Morehead) نیز در آخرین مصاحبه خود ادعا کرده است که رشد بازار توکن های دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز با اختلاف قابل توجهی از بازار بیت کوین سبقت خواهد گرفت به طوری که در طی پنج سال آینده رشدی در حدود صد برابر را به نمایش می گذارند.

به طور کلی اکثر تحلیلگران بازار کریپتو پیش بینی می کنند که روند صعودی چشمگیری در انتظار دارایی های بازار کریپتو در بلند مدت است ولی سوال طیف وسیعی از تریدرها این است که چه اتفاقاتی در طی چند روز آینده برای مهمترین رمزارزهای بازار کریپتو خواهد افتاد؟در رابطه با بیت کوین باید گفت که بیت کوین الگوی “هِد اند شولدرز “گاوی معکوس خود را در مورخ ۲۷جولای و زمانی که در بالاتر از مرز ۱۰۵۰۰ دلار بسته شد تکمیل کرد و سوابق نشان می دهند که معمولا سطوح شکست چنین الگوهای معکوسی مجددا مورد آزمایش قرار می گیرد.

در ادامه نمودار عملکرد روزانه بیت کوین را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

c1 - رفتارهای غیرقابل پیش بینی بیت کوین در بازار کریپتواز طرفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه(سطح قیمتی ۱۰۷۱۹ دلار) در بالاتر از سطح مقاومتی قرار گرفته است و به نظر می رسد خرس ها با قاطعیت از آن دفاع کنند.
اگر گاوها بتوانند نرخ را به بالاتر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق دهند و به مدت سه روز در آن سطح نگه دارند می توان ادعا کرد که روند کورکشن و اصلاح به پایان رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید